Big Format Advertising
Tytuł: Big Format Advertising
Autor: publikacja zbiorowa
Wydawca: Monsa
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 224
Język: angielski, hiszpański
Książka „Big Format Advertising” zbiera najciekawsze kampanie outdoorowe z całego świata. Każdy z ponad 100 przykładów reklam najróżniejszych produktów i usług posiada bogatą ilustrację zdjęciową oraz dwujęzyczny opis realizacji (angielsko-hiszpańki). Książka dzieli się na trzy zasadnicze części: Adshels, Outdoor Media oraz Billboards and Wallscapes. W miejscu tradycyjnego wstępu lub słowa od autora czytelnik natrafia na Indeks zawartości odsyłający do stron, na których znajdują się konkretne kampanie. Książka jest luźnym zbiorem kreacji, z których każdy czytelnik może czerpać inspiracje według swojego uznania. Brak w niej natrętnej obecności autora, który próbowałby – poprzez rozdziały, podrozdziały i paragrafy – sklasyfikować każdą reklamę w sztywne ramy klasyfikacji.
Każda z części rozpoczyna się zwięzłą charakterystyką, z której dowiadujemy się m.in. że „adshels” to wiaty przystankowe oraz citylighty, natomiast w rozdziałach Outdoor Media zostały zebrane niecodzienne nośniki ambientowe, a w Billboards and Wallscapes – tradycyjne nośniki wielko powierzchniowe. Poza tym, jedyną odautorską wskazówką jest – zamieszczony jeszcze przed Indeksem – cytat Leo Burnetta będący kluczem w wędrówce po kartach książki – „Reklama jest zdolnością odczuwania, interpretowania… podnosząca puls biznesu, a sama pozostająca w przestrzeni między znakiem, papier i atramentem” („Advertising is the ability to sense, interpret...to put the very heart throbs of a business into type, paper and Ink”).
Kampania makaronu Mondo Pasta wykorzystująca oklejone, przycumowane do kei statki, ścianka wspinaczkowa reklamującą krem przeciw wypryskom czy promocja implantów w kręgielni to przykłady kreacji, które ze względu na swą prostotę i celność przekazu stały się niemal ikonami komunikacji wizualnej. Te oraz wiele różnych, ważnych, światowych realizacji można znaleźć właśnie w książce stanowiącej piktograficzny opis historii światowego outodooru ostatnich lat.
Wykorzystane przykłady pojawiały się również na łamach magazynu VISUAL COMMUNICATION w dziale Świat Kreacji, jednak zebranie ich wydaje się być dobrym pomysłem. Publikacja może posłużyć jako inspiracja i punkt wyjścia dla przyszłych kampanii outdoorowych.
Ponadto do sięgnięcia po tę pozycję zachęca wysoka jakość wydania oraz przejrzysty, współczesny layout. Dodatkową zaletą jest okładka ze skrzydełkami, które pozwalają zatrzymać się dłużej nad jedną z kreacji.
Książka dostępna w:
Księgarnia Bookarest
Centrum Stary Browar
ul. Półwiejska 32
61-888 Poznań
(Atrium| poziom 0, lokal 25)www.bookarest.pl
Reklama
Ankieta
Czy systemy LED-owe wyprą tradycyjne neony?




drukuj

„Globalizacja gospodarki powoduje, że coraz większe znaczenie mają doświadczenia związane z pracą w środowisku wielokulturowym. Organizowane współcześnie targi mają w większości wymiar międzynarodowy, co ułatwia nawiązywanie kontaktów z osobami z innych kultur. Umiejętności współpracy z przedstawicielami innych, międzynarodowych środowisk sąz jednej