Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Biznes i Ludzie

Laureaci Kreatury

Pod koniec listopada odbyła się gala wręczenia nagród w 25. edycji Konkursu Niezależnej Kreacji „Kreatura”. Redakcja miesięcznika „Media Marketing Polska” wręczyła statuetki za najbardziej oryginalne i nieszablonowe projekty marketingowe w 2021 roku. Przyznano 21 nagród głównych. Wręczono także 25 wyróżnień i jedną nagrodę specjalną.

więcej »

Nowa data PSI

Organizatorzy targów artykułów promocyjnych PSI w Düsseldorfi podjęli decyzję o przeniesieniu terminu wydarzenia z racji zaostrzających się restrykcji i wzrostu zakażeń spowodowanych pandemią. Po szerokich konsultacjach z wystawcami, partnerami, a także sprzedawcami artykułów promocyjnych, zadecydowali oni, że wydarzenie nie może odbyć się w pierwotnie planowanym terminie w styczniu.

więcej »

Wybitny Edward Burtynsky

Edward Burtynsky został laureatem nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fotografii Sony World Photography Awards 2022. Edward Burtynsky, powszechnie uważany za jednego z najbardziej utalentowanych współczesnych fotografów, jest najbardziej znany ze zdjęć krajobrazów szeroko pojętego przemysłu i związanego z nim kryzysu ekologicznego.

więcej »

Epson wyróżniony

Firma Epson zdobyła po raz drugi platynową ocenę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w rankingu prowadzonym przez organizację EcoVadis. Przez trzy wcześniejsze lata Epson otrzymywał status złoty. Platynowe wyróżnienie przyznano w uznaniu międzynarodowych inicjatyw Epson na rzecz zrównoważonego rozwoju.

więcej »

Otwieramy się na nowe!

Już 16 lutego w centrum targowo-wystawienniczym PTAK Warsaw Expo rozpocznie się kolejna, trzydniowa edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2022. Najbliższa, 17. edycja targów RemaDays Warsaw odbędzie się pod hasłem „KreaTywni, Otwarci na nowe”.

więcej »

Kreatura 2021

25 listopada 2021 roku odbędzie się gala wręczenia nagród w 25. edycji Konkursu Niezależnej Kreacji - Kreatura, w którym freelancerzy, firmy, agencje i domy mediowe powalczą o najbardziej oryginalne i nieszablonowe wyróżnienia  w polskiej branży marketingowej. W tym roku wyłoniono 62 prac spośród 176 zgłoszeń.

więcej »

Wnętrza w naturalnym stylu

Firma Avery Dennison Graphics Solutions nawiązała partnerstwo z Organoid Technologies i stanie się wyłącznym dystrybutorem samoprzylepnych materiałów Organoid dla branży graficznej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (EMENA). Materiały będą dostępne w sprzedaży Avery Dennison od listopada 2021 roku.

więcej »

Otwarci na nowe

Już za 4 miesięce, tj. w dniach od 16 do 18 lutego 2020 roku w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędzie się 17. edycja Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku RemaDays Warsaw. Zakończone niedawno Targi RemaExtra potwierdziły siłę branży reklamowej, potrzebę osobistych spotkań oraz pragnienie rozwoju.

więcej »

„(Nie)bezpieczne pasy”

Firma AMS rozpoczęła 22. edycję konkursu Galerii Plakatu AMS. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie plakatu wskazującego niebezpieczeństwa, jakie grożą pieszym na pasach oraz zasady odpowiedzialnego zachowania się na nich kierowców i pieszych. Partnerem głównym tej edycji konkursu jest Škoda.

więcej »

Nowy prezes Fespa

Christophe Aussenac został nowym prezesem i członkiem zarządu Fespa na okres trzyletniej kadencji. Christophe Aussenac zastąpił Christiana Duyckaertsa, którego wspierał na stanowisku wiceprezesa od 2017 roku. Duyckaerts został mianowany ambasadorem Fespa w Azji. Oprócz tego będzie on pełnił obowiązki członka zarządu Fespa oraz brał aktywny udział w działaniach stowarzyszenia Fespa w Belgii.

więcej »

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama