Adres strony:  http://www.visualcommunication.pl/pg/pl/content/biznes_i_ludzie/the_moon_girl.html

“The Moon Girl”

© Kamila J Gruss, Poland, National Award Winner, Sony World Photography Awards 2021

World Photography Organisation i Sony Polska ogłosili zwycięzcę nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2021. Nagrodzono Kamilę Gruss za zdjęcie zatytułowane “The Moon Girl”, zgłoszone na konkurs otwarty w kategorii Kreatywność. „The Moon Girl”, czyli ciemna strona mediów społecznościowych, gdzie wszyscy wydają się być szczęśliwi.

„Fotografia jest moja pasją, sposobem na złapanie oddechu. Jest to część mnie, w której uwielbiam się zagubić, pogrążyć, część, w której mogę tworzyć wersje rzeczywistości, które najbardziej rezonują z moją wrażliwością. Właśnie wtedy, gdy wchodzę w tę sferę, odpoczywam najmocniej. Bycie >>w tej chwili<<; obserwowanie przyrody i wszystkiego, co mnie otacza, wydaje się być nieskończonym źródłem inspiracji. Drobne szczegóły, na których się skupiam, w jakiś sposób stają się treścią wzrastającego i dojrzewającego we mnie obrazu” - komentuje Kamila Gruss.

Program National Award to wspólna inicjatywa World Photography Organisation i Sony służąca promowaniu lokalnych fotografów z całego świata. Do tegorocznej edycji zakwalifikowano zdjęcia z 53 krajów. Na konkurs Sony World Photography Awards 2021 napłynęło łącznie ponad 330 tysięcy fotografii z 220 krajów i terytoriów. Zwycięzców konkursu National Award wyłoniono spośród autorów ponad 165 tysięcy zdjęć zgłoszonych na konkurs otwarty.

Jako zdobywczyni nagrody Poland National Award Kamila Gruss otrzymała cyfrowy sprzęt fotograficzny firmy Sony.

« poprzedni   |   następny » « wróć