Po sześćdziesiątce

Data publikacji: grudzień 2011

Odbywająca się co 4 lata ITMA jest największą na świecie międzynarodową wystawą maszyn włókienniczych i odzieżowych. W tym roku, w Barcelonie świętowano 60- lecie targów będących odpowiedzią na żądania przemysłu dotyczące stworzenia wszechstronnej, jednolitej platformy, z której korzyści czerpać będą zarówno producenci wyrobów włókienniczych, jak i odzieżowych. Na targach byli obecni nie tylko producenci tkanin, ale przedstawiciele branży poligraficznej zajmującej się zadrukiem i zdobieniem tekstyliów.

 

 

W ostatniej, odbywającej się w 2007 roku edycji targów ITMA, uczestniczyło ponad 1400 firm prezentujących swoje najlepsze rozwiązania oraz tysiące potencjalnych nabywców. W tym roku targi miały miejsce w Barcelonie w dniach od 22 do 29 września. Organizowane przez Cematex oraz MP International Pte Ltd wydarzenie zainicjowało nowy rozdział poświęcony włóknom i przędzy, tworząc wszechstronną, jednolitą platformę wymiany doświadczeń producentów wyrobów włókienniczych, specjalistów z branży odzieżowej oraz dostawców druku na tekstyliach.

Pawilon Włókna i Przędzy zorganizowano również dla potrzeb sektora badawczo-naukowego, w tym centrów badawczych, instytucji i  stowarzyszeń, które będą miały możliwość zaprezentowania swoich projektów i programów. Ponadto,  ITMA stanie się okazją do zaistnienia dla nowych inicjatyw, w tym inauguracyjnego Światowego Szczytu Tekstylnego, Konferencji nt. Tekstyliów Zaawansowanych  i Pawilonu Badawczo-Naukowego.

Przemawiając podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji otwarcia targów, Stephen Combes, przewodniczący Cematex powiedział: „Innowacja jest kluczem do sukcesu ITMA. Z edycji na edycję nasi wystawcy przekraczają ograniczenia technologiczne a uczestnicy zwiększają swoją świadomość branży”. To właśnie badania i edukacja stały się głównym tematem prezentacji i prelekcji w pawilonie Research & Education, gdzie można było spotkać naukowców z 47 uniwersytetów z 20 krajów. Z kolei tematem przewodnim 16. edycji ITMA była sztuka innowacji, która stała się przedmiotem wielu eventów skupionych wokół targów. Można wymienić tutaj: światowy szczyt World Textile Summit, poświęcony zrównoważonemu rozwojowi Sustainable Textile Leaders,  dedykowany dla chemików Textile Dyestuff and Chemical Leaders Forum, IFAI Advanced Textiles Europe 2011 oraz adresowany do młodych przedsiębiorców Young Entrepreneurs of Textile International Meeting.

 

Podsumowując

 

W tym roku podczas targów ITMA zaprezentowało się 1350 wystawców z 45 krajów. Zajmujący  powierzchnię 90240 m2 wystawcy zostali podzielenie na 18 sektorów, wśród których można wymienić przędzę, włókna, dzianinę, barwniki, haft, ale również oprogramowanie do urządzeń, narzędzia internetowe, edukację czy recyklizację. Sektor druku, barwienia oraz wykończenia zajmował 30 % powierzchni wystawowej.

 

Jeśli chodzi o ilość wystawców, to najbardziej liczna była włoska reprezentacja, gdyż na targach wystawiały się aż 322 firmy, zajmując łączną powierzchnię ponad 20 tys. m2. Kolejne miejsca zajęły Niemcy z powierzchnią ponad 18 tys. m2 oraz Szwajcaria – ponad 6 tys. m2. Wystawa gościła przedstawicieli 40 stowarzyszeń z całego świata oraz zwiedzających z 120 krajów.

 

© ITMA

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama