Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Alexa z nową funkcją

Amazon dodał do urządzenia Echo Show wyposażonego w kamerę innowacyjną funkcję, która umożliwia wizualną identyfikację towarów. Użytkownicy mogą zapytać swoje urządzenie: „Alexa, co mam w ręce?” a ono opisze dokładnie trzymany przedmiot. Amazon zaprojektował tę funkcję - trafnie nazwaną Show and Tell - by pomóc użytkownikom niewidomym i słabowidzącym w identyfikowaniu zakupów. Show and Tell opiera swoje działanie na wizji komputerowej i uczeniu maszynowym w celu identyfikacji towarów konsumpcyjnych. W przyszłości funkcja ta może pomóc firmie Amazon w dalszym usprawnieniu procesu zamawiania ze swojego sklepu internetowego. Użytkownicy mogą na przykład trzymać pusty słoik z dżemem i poprosić Alexę o zamówienie nowego opakowania produktu. Umożliwia to realizację zamówień spożywczych za pośrednictwem platform Amazon Fresh lub Whole Foods czy Amazon Go. Dzięki wbudowaniu funkcji widzenia komputerowego, Alexa może zaradzić problemom, które zniechęcają użytkowników do składania zamówień za pośrednictwem inteligentnych urządzeń. Do tej pory nie było to zbyt popularne rozwiązanie: w 2018 roku tylko 2 procent z wszystkich 50 milionów właścicieli urządzeń Alexa dokonało zakupu za pomocą głosu. Natomiast aż 90 procent z nich nie dokonało drugiego zakupu. Urządzenie Alexa z funkcją rozpoznawania obiektów może usprawnić proces zamawiania, szczególnie w przypadku uzupełniania zapasów spożywczych. Proces też może stać się jeszcze bardziej wydajny, jeśli klienci zdecydują się na umieszczenie kamer bezpośrednio w lodówkach lub spiżarniach, umożliwiając Alexie automatyczne zamawianie żywności, której zapasy już się kończą.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama