Kalendarium

13-14.03.2018 · Retail Summit, Warszawa

15-17.02.2018 · WETEC, Stuttgart

15-17.02.2018 · TV TecStyle Visions, Stuttgart

6-9.02.2018. · ISE, Amsterdam

7-9.02.2018. · RemaDays, Nadarzyn

Demotywujące biura - Koszmar minionych technologii

 

Badanie przeprowadzone na zlecenie firmy Sharp wykazało, że prawie dwie trzecie (65%) pracowników biurowych ma negatywny stosunek do swojego miejsca pracy. 6000 Europejczyków zatrudnionych w biurach, w tym 500 Polaków, stwierdziło, że ich miejsce jest nieinspirujące (20%). Jedna trzecia pracowników określiła swoje biuro jako nudne, a 43% jako ciche. Jedynie 14% spośród ankietowanych określiło miejsce pracy jako motywujące.

Winę za taki stan rzeczy badani przypisali przestarzałym metodom pracy, nudnym zadaniom administracyjnym i brakowi bezpośredniej komunikacji ze współpracownikami. Dla wielu respondentów kluczowym czynnikiem wpływającym na komfort pracy okazała się jednak technologia – prawie połowa (44%) respondentów uznała ja za ograniczającą, zaś 31% pracowników przyznało, że woli korzystać z własnego sprzętu, by uniknąć codziennej frustracji. Najnowsze rozwiązania technologiczne stanowią obowiązkowy element wyposażenia biura zwłaszcza w odczuciu millenialsów, którzy są przyzwyczajeni do korzystania z łatwych, intuicyjnych rozwiązań. Wyniki badań jasno wskazują na potrzebę zmiany profilu pracy biurowej i udoskonalenia jej o nowe technologie, które podniosą komfort pracy i motywację pracowników – pod warunkiem, że będą przyjazne w obsłudze i dostosowane do ich potrzeb.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Rewolucje kwantowe i nie tylko

Socjologowie diagnozują, że najmłodsze pokolenia są konformistyczne, cenią wygodę i w zasadzie w ogóle nie odczuwają potrzeby buntu. Pojęcie „rewolucji” jest im kompletnie obce. A jeśli już mówi się o ich buncie, to jako o „buncie konserwatywnym” – cóż za oksymoron!

A jednak rewolucje – mniejszego i większego kalibru – wciąż w świecie zachodzą, dziejąc się niejako w tle naszej zabieganej egzystencji.

Reklama