drupa touchpoint textile. Sztuka na ubraniach

Patrycja Masny
© Visual Communication

Na trwających właśnie targach drupa w Düsseldorfie wszyscy zaangażowani w branżę druku na tekstyliach mogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, nawiązać nowe kontakty biznesowe, a także zebrać (niejedną) garść nowości z branży. Dla specjalistów w zakresie druku na tekstyliach organizatorzy targów przygotowali specjalną przestrzeń drupa touchpoint textile.

 

touchpoint textile łączy firmy oferujące różnorodne technologie przekrojowe i zapewnia przestrzeń do współpracy międzysektorowej, nowych projektów oraz pomysłów na produkty i produkcję.

Jest to przestrzeń dla innowacyjnego, w pełni zintegrowanego łańcucha produkcyjnego: od projektu do gotowego produktu w różnych segmentach druku na tekstyliach. Stworzona i w pełni działająca linia produkcyjna Digital Textile Micro Factory zachęca do sięgnięcie w głąb branży, poszukiwania nowości, innowacyjności i różnorodności, zarówno w zakresie tworzonych produktów jak i modeli biznesowych przemysłu tekstylnego. Partnerami drupy w zakresie organizacji strefy touchpoint textile są Niemiecki Instytut Badań Tekstyliów i Włókien w Denkendorf (DITF) i Europejskie Stowarzyszenie Producentów Druku Specjalistycznego (ESMA). DITF przygotował projekt koncepcyjny i kontrolę operacyjną zintegrowanej przestrzeni oraz jest odpowiedzialny za organizację i działanie Digital Textile Micro Factory. We współpracy z partnerami z branży DIFT prezentuje w pełni zintegrowany łańcuch procesów od zapytania klienta do projektu, aż po wielkoformatowy cyfrowy druk tekstylny. Z kolei ESMA jest odpowiedzialna za program prezentacji, które w tym roku skupione są wokół druku i wykańczania, zautomatyzowanego przepływu pracy, rozwoju rynku i zrównoważonego rozwoju. Nacisk kładziony jest również na trendy i zastosowania, które otwierają nowy potencjał dzięki interakcji druku cyfrowego i materiałów do drukowania na tekstyliach.

 

textile design talents

Szczególną pozycję na touchpoint textile zajmuje konkurs projektowy drupa - textile design talents, który jest organizowany po raz pierwszy na drupie. Projektanci tekstyliów mieli wyjątkową okazję do zaprezentowania swoich pomysłów i wizji profesjonalnej publiczności. Zadaniem uczestników była zaprojektowanie wzoru do zadruku odzieży sportowej. Finalistami konkursu zostali Jaroslava Frajova (Czechy), Patrycja Masny (Polska) i Yerles (Francja). Podczas finału konkursu, który odbył się w ostatni piątek podczas targów drupa został ogłoszony zwycięzca. Zdobywcą pierwszej nagrody textile design talents została Patrycja Masny, młoda projektantka z Polski, która we wrześniu ubiegłego roku ukończyła studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a projektowaniem zajmuje się od kilku miesięcy. Zwycięski projekt Patrycja Masny zatytułowała „Quirky Avocado”, ponieważ to właśnie skórka tego owocu zainspirowała ją do stworzenia zwycięskiego wzoru. Energetyczny, wibrujący wzór, został wykorzystany przez artystkę jako lamówka do gładkiej, czarnej koszulki sportowej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama