Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

EFI na pierwszym planie

W opolskiej siedzibie firmy Atrium odbyły się tematyczne Dni Otwarte poświęcone szeroko rozumianej druku dekoracji. Pośród kilkunastu maszyn do druku wielkoformatowego, największym powodzeniem cieszyły się urządzeni EFI Pro 16h i Pro 24f. Podczas wydarzenia zaprezentowano maszyny do druku wielkoformatowego reprezentujące trzy technologie druku: bezpośrednio na tkaninach naturalnych i sztucznych, na materiałach sztywnych takich jak kamień, szkło, drewno oraz na mediach elastycznych: tapetach, foliach, płótnach, papierach. Maszyny EFI tam prezentowane służą przede wszystkim do bezpośredniego zadruku płyt i frontów, paneli podłogowych i elewacyjnych, blatów, drzwi, framug, parapetów, sufitów, szkła dekoracyjnego czy elementów mebli. EFI Pro 24f to przemysłowe urządzenie typu flatbed o obszarze zadruku o szerokości 2.54 metra i długości 1.32 m. Nad czterostrefowym stołem z podsysem, porusza się ruchoma brama z karetką wyposażoną w nowoczesne głowice. Pracują one w technologii zmiennej wielkości kropli. Maszyna jest czterokolorowa, wyposażono ją także w dwa kanały koloru białego. Posiada funkcję „multiboard”, czyli możliwość jednoczesnego druku różnych prac na różnej wielkości formatek. Zadrukowuje materiały o grubości do pięciu centymetrów. Wydajność urządzenia sięga 107 m2/h.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama