Galeria Rusz. Artystyczny bilboard powraca

© Galeria Rusz

Dzięki pomocy oddanych fanów oraz firmy ZnajdźReklamę.pl, Galeria Rusz wróciła z nową ekspozycją na bilbordzie przy Wałach gen. Sikorskiego w Toruniu. Pod koniec lutego tego roku nieznani sprawcy zdewastowali i zniszczyli bilbord z pracą artystyczną Galerii Rusz, która w tym roku obchodzi jubileusz 25 lat twórczości.

 

Po zniszczeniu bilboardu w lutym konieczna była gruntowna naprawa instalacji. „Stanęliśmy przed dużym wyzwaniem, bo zapowiadał się poważny i kosztowny remont bilbordu. Aby go sfinansować uruchomiliśmy zbiórkę internetową. Odzew był bardzo pozytywny, otrzymaliśmy ogrom wsparcia od naszych odbiorców z Torunia i z całej Polski” wspomina Rafał Góralski z Galerii Rusz. „Ku naszemu zaskoczeniu i ogromnej radości zgłosiła się do nas firma ZnajdźReklamę.pl proponując, że nie tylko przeprowadzi naprawę bilbordu, ale jeszcze pokryje cały jego koszt. Łącząc wysiłki udało się nie tylko naprawić bilbord ale i wykleić na nim nową pracę” powiedziała Joanna Górska z Galerii Rusz. Artyści środki uzbierane dzięki zbiórce wspólnie z firmą ZnajdźReklamę.pl postanowili przekazać na cel charytatywny. Zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Aperio, Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem. Artyści są niezmiernie wdzięczni wszystkim, którzy wsparli zbiórkę remontową, firmie ZnajdźReklamę.pl a także mediom i dziennikarzom, którzy nagłośnili całą sprawę.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama