Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

Harvard chce robić wrażenie

 

Różnorodność potencjalnych zastosowań technologii Led stale się poszerza. Miejsce dla nowych ekranów znalazło się na sali wykładowej Harvard Business School. Jest to zakrzywiona ściana LED SiliconCore LED o szerokości 19 m i wysokości 6 m. Zakrzywienie ma ułatwić oglądanie kątów w tej szerokiej, trzypiętrowej hali mieszczącej 1000 studentów i studentek. Instalację nadzorował AVI-SPL wraz z Idibri. Oprócz ekranów pojawił się też system ultraczułych mikrofonów i ponad 100 głośników, dzięki czemu uzyskuje się jednolity dźwięk w całym audytorium. Sieć obejmuje 80 punktów dostępu do bezprzewodowego Ethernetu, 32 anteny w suficie audytorium i łącza Gigabit Ethernet w całym budynku. Dzięki temu oferowany jest dostęp do obsługi podcastów, webinariów, nauki online i nagrywania wideo na cyfrowej platformie edukacyjnej HBS, HBX. Wyświetlacz cyfrowy musiał również spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące emisji hałasu i zrównoważonego rozwoju określone przez Harvard Business School. Zaawansowane testy przeprowadzone przez inżynierów SiliconCore zapewniły, że ultradźwiękowe mikrofony znajdujące się blisko ekranu nie wykryją słyszalnego hałasu generowanego przez ekran LED. Zastrzeżona przez SiliconCore technologia Common Cathode, która ma znaczący wpływ na temperaturę roboczą i zużycie energii przez wyświetlacz, miała zasadnicze znaczenie dla spełnienia tego wymagania. Wraz ze słyszalną redukcją szumów technologia ta wydłuża żywotność wyświetlacza, zwiększa jasność i zmniejsza zapotrzebowanie na energię nawet o 40 proc., co prowadzi do niższych kosztów operacyjnych. Wykładowcy uniwersyteccy mogą łatwo podłączyć urządzenia do ekranu przez HDMI, a wyświetlacz może być zasilany źródłami SDI, takimi jak kamery obsługiwane ze sterowni audytorium. Aby ułatwić jednoczesne wyświetlanie wielu okien różnych mediów, system zawiera procesor okienkowy Christie Spyder X80. System może obsłużyć rozdzielczość 32 milionów pikseli, umożliwiając jednoczesne wyświetlanie na ekranie wielu źródeł 4K. Treści w wysokiej rozdzielczości są tworzone specjalnie dla przełomowych pokazów i prezentacji. Wyświetlacz zawiera również Z.A.C.H. SiliconCore – jest to technologia zwiększająca możliwości HDR i osiągająca niezrównaną wydajność w niskiej skali szarości nawet przy bardzo niskim poziomie jasności. Jasność ekranu Led można regulować za pomocą kontrolera Crestron, co ułatwia obsługę ekranu z optymalną jasnością.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama