Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Jaskrawe kolory w miastach i na wsiach. Kampania przyciągająca wzrok

© Platforma Obywatelska

Krzykliwe plakaty pojawiły się w różnych zakątkach Polski - pod wiatami przystanków komunikacji miejskiej, na billboardach, na środkach komunikacji miejskiej. Wszędzie tam gdzie setki przechodniów codziennie spoglądają można napotkać hasło PiS = Drożyzna.


Kampania outdoorowa, która na szeroką skalę ruszyła w połowie kwietnia to pierwsza, ogólnopolska akcja Platformy Obywatelskiej (PO) w tym roku. W samym województwie podkarpackim ma się pojawić około 40 billboardów z taką właśnie grafiką.
Żółty napis PiS = Drożyzna to jedyna grafika jaka pojawia się na czerwonym tle. Duża, wyrazista i bardzo czytelna czcionka wybija się z jednolitego tła i stanowi jedyny element kompozycyjny. W takim zestawieniu oba użyte w grafice kolory – czerwień i żółć, nabierają ostrzegawczego charakteru. W zestawieniu z otoczeniem, w którym się pojawiają (zarówno transport publiczny, jak i miejsca ekspozycji billboardów, czy wiaty przystankowe), przykuwają wzrok swoją wyrazistością i nasyconymi kolorami. Brak jakichkolwiek elementów przestrzennych potęguje prostotę przekazu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama