Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Kampania Carlsberg Polska. Trzeźwo myślę

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w 2022 roku zanotowano ponad dwa tysiące incydentów drogowych z udziałem osób będących pod wpływem alkoholu, a wśród nich znalazło się aż 268 przypadków śmiertelnych. Na ten poważny problem po raz kolejny reaguje marka Carlsberg Polska, startując z nową odsłoną programu społeczno-edukacyjnego, promującego odpowiedzialną konsumpcję alkoholu  - „Trzeźwo myślę”. Tegoroczne hasło „Czerwone światło dla nietrzeźwych kierowców. Zielone dla trzeźwego myślenia” to nie tylko motyw przewodni programu, ale także wezwanie do realnych działań.

 

Celem akcji jest ograniczenie liczby wypadków drogowych, które są powodowane przez nietrzeźwych kierowców. Kampania przekazuje jasny apel – nigdy nie wsiadaj do samochodu po spożyciu alkoholu. Carlsberg komunikuje, że współczesny świat piwa nie ogranicza się tylko do alkoholowych wersji napoju. Marka daje kierowcom wybór – mogą delektować się znanym smakiem klasycznego lagera w wersji 0,0 procent, czy też odkryć szereg nowych piw smakowych z portfolio piw bezalkoholowych. Program „Trzeźwo myślę” jest prowadzony przez Carslberg Polska nieprzerwanie od 2017 roku. Jego realizacja wpisuje się w cel „Zero nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu”, czyli strategii zrównoważonego rozwoju „Together Towards Zero and Beyond”. Akcja jest promowana z wykorzystaniem kanałów digitalowych i reklam zewnętrznych, a partnerem merytorycznym programu zostało Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama