Kalendarium

09-11.01.2024 · Viscom, Düsseldorf

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

30.01-02.02.2024 · ISE, Barcelona

19-22.03.2024 · FESPA, Monachium

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Lodowe piękności. Ice Festival 2023

© Visual Communication

W drugi weekend grudnia w Poznaniu odbył się Ice Festival. Do miasta zjechali artyści z całego świata, którzy specjalizują się w tworzeniu lodowych rzeźb. Przez 3 dni festiwalu, który odbywał się na najważniejszej poznańskiej ulicy Święty Marcin, odwiedzający mogli na żywo podziwiać prace rzeźbiarzy.

 

W tym roku udział w Ice Festival wzięło 24 artystów z 9 krajów: Japonii, Kanady, Filipin, Polski, Czech, Francji, USA, Hiszpanii i Finlandii. W trakcie trwającego trzy dni festiwalu odbywały się różne zawody, które zarówno uczestnikom jak i obserwatorom dostarczyły niemałych emocji i estetycznych wrażeń. W pierwszy dzień festiwalu rozegrał się Kunkurs Małej Rzeźby, w sobotę uczestnicy ścigali się w rzeźbieniu według podanego wzoru na czas w zawodach Speed Ice Carving. Konkurencją najbardziej wyczekiwaną przez wszystkich był jednak Konkurs Główny, który odbywał się w niedzielę. Zgłoszone do udziału w zawodach grupy miały aż 8 godzin na stworzenie lodowych rzeźb według własnego pomysłu. Najlepszym projektem, w ocenie jurorskiej, została rzeźba przedstawiająca gekona i to jej autorom przypadł laur zwycięzców. Zwycięstki duet w składzie Yoshiki Katsurada i Yoshihito Kosaka otrzymali czek na 1500 euro. Do nich również należała nagroda publiczności. Drugie miejsce w konkursie głównym zajął duet z Czech, Václav Lemon i Roman Mikuš, a miejsce trzecie przypadło filipińsko-kanadyjskiemu zespołowi w składzie Ross Baisas i Scott Harrison.

Partnerami organizowanego przez Miasto Poznań Ice Festivau byli Ice Team, World Ice Carving Association, Stihl, Ahmed Tea, Milwaukee i Radio Eska.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama