Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Na ratunek zwierzętom - projekcje na Empire State Building

Na nowojorskim budynku Empire State Building 1 sierpnia pojawiły się projekcje, przedstawiające zwierzęta. Wśród prezentowanych obrazów znalazło się zdjęcie Cecila, słynnego lwa z Zimbabwe, kilka dni temu zabitego przez amerykańskiego myśliwego. Celem inicjatywy „Projecting Change on the Empire State Building” jest podnoszenie świadomości ludzi na temat ciężkiej sytuacji zagrożonych wyginięciem zwierząt. Zapętloną, ośmiominutową projekcję wideo z wizerunkiem lwa, którego śmierć wywołała międzynarodowy skandal, jak i innych zagrożonych wyginięciem zwierząt, można było obejrzeć z odległości nawet 20 przecznic. Pomysłodawcą projektu jest Louie Psihoyos, założyciel Oceanic Preservation Society i reżyser nagrodzonego Oscarem w 2009 roku filmu dokumentalnego „Zatoka delfinów”, który obrazował makabryczne polowania na delfiny w Japonii. W 2011 roku górna część budynku Empire State była oświetlona na czerwono, by symbolizować krew związaną z ubojem, przedstawionym w filmie Psihoyosa. Ostatnia projekcja, jest, jak mówi reżyser, próbą podjęcia rozmowy na temat przerażającej, globalnej sytuacji zwierząt, zagrożonych wyginięciem.

 

 

Opis osoby
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama