Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

Nad morze z Galerią Rusz

Pierwszego lipca rozpoczęła się na trójmiejskich billboardach i citylightach oryginalna wystawa prac artystycznych Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego pt. „Toruń – miasto inspiracji”. Prace będzie można oglądać przez dwa miesiące wakacji. Inspiracją do ich powstania było to, iż współczesny świat potrzebuje nowych pomysłów i idei jak nigdy dotąd. Potrzebuje kreatywnych ludzi i przełomowych odkryć, które popchną świat do przodu. Toruń ma szczęście, bo tam urodził się jeden z największych odkrywców na świecie - Mikołaj Kopernik, który popchnął świat do przodu na wielką skalę. Dlatego Torunianie są dumni z dziedzictwa kulturowego swoich przodków i przełomowych w dziejach świata odkryć w astronomii, które do dzisiaj inspirują. Również turyści wymieniają Kopernika jako jedną z największych atrakcji tego miasta. Współczesny świat potrzebuje właśnie takich ludzi jak on, by znaleźć nowe, przełomowe rozwiązania, by żyło nam się lepiej. Dokonania tego genialnego mieszkańca Torunia zainspirowały Galerię Rusz, która namawia do przewrotu kopernikańskiego… w myśleniu. Namawia do poszukiwania nowatorskich idei i rozwiązań, które pomogą nam spojrzeć na świat w nowy sposób, dostrzec jego bezcenność oraz zadbać o jego przyszłość i przetrwanie – dla dobra nas samych i pokoleń, które przyjdą po nas. Poprzez swoje prace artyści pragną zachęcić mieszkańców Trójmiasta do „rewolucyjnego myślenia” i zaprosić ich do odwiedzenia Grodu Kopernika, bo gdzie indziej jak nie w tym mieście szukać nowatorskich pomysłów. Turyści zapraszani są by, tak jak artyści zainspirowali się sztuką i kulturą obecną tu na każdym kroku. By zabrali do swoich domów miłe wspomnienia i rewolucyjne myśli! Z pewnością to oryginalny pomysł na promocję i zaprezentowanie prac artystycznych szerokiemu gronu odbiorców, którzy na co dzień nie zawsze obcują ze sztuką.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama