Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Promocja miasta Poznań. Tradycja zamknięta w hologramie

© Urząd Miasta Poznań

osoby

11 listopada to w Poznaniu podwójna okazja do świętowania. Ogólnopolskim obchodom odzyskania przez Polskę niepodległości towarzyszy w stolicy Wielkopolski świętowanie imienin najsłynniejszej poznańskiej ulicy, Święty Marcin. Z lokalną tradycją związane są rogale świętomarcińskie. W tym roku Miasto Poznań zdecydowało się na dość nietypowy sposób promocji tego specjału.

W dniach 23-27 października w przestrzeni pięciu dużych miast w Polsce pojawiły się hologramy rogala. Dodatkowo, podczas nowoczesnej prezentacji tradycyjnego wypieku, uwagę przechodniów przykuwała rozbrzmiewająca w tle muzyka. W pobliżu instalacji rozdawano słodki upominek oraz pocztówkę z zaproszeniem do Poznania. Hologramy można było zobaczyć między innymi na Złotych Tarasach w Warszawie oraz w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie.

Historia rogali świętomarcińskich sięga XIX wieku, a oryginalność obecnie sprzedawanych słodkich wypieków jest potwierdzana certyfikatem.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama