Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

#RozmawiajReaguj. Kampania trudnego tematu

W całej Polsce pojawiły się billboardy towarzyszące kampanii „Nie wybaczysz sobie, że nie uwierzyłeś...”. Czarne tło, a na nim szara twarz dziewczynki bez uśmiechu, ale za to z oczami pełnymi rozpaczy i lęku i przejmującymi słowami stanowiącymi fragmenty wypowiedzi pokrzywdzonych dzieci: „bałam się powiedzieć”, „dotykał mnie”, „wstydzę się”. Ciemna kolorystyka niewątpliwie zwraca uwagę i skłania do refleksji nad trudnym tematem.

Akcja „Nie wybaczysz sobie, że nie uwierzyłeś...” to pierwsza kampania organizowana przez Państwową Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletnich poniżej lat 15. Skierowana jest do dorosłych i ma wzbudzić w nich z jednej strony świadomość potencjalnego zagrożenia, z drugiej natomiast umiejętność właściwego podejścia do dziecka skrzywdzonego. Nadrzędnym celem kampanii jest ściągnięcie z dzieci poczucia winy i wstydu oraz zapobieganie ponownemu zranieniu po ujawnieniu sprawy. Towarzyszące kampanii billboardowej działania w mediach społecznościowych i Internecie dostarczają konkretnych informacji popartych danymi z opublikowanego przez Państwową Komisję raportu. Spora dawka wiedzy o społecznym temacie tabu.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama