Xaar na targach drupa. Zmiana zasad druku atramentowego na tekstyliach

 

© Xaar

Podczas targów drupa w Düsseldorfie w ramach forum touchpoint textile Xaar przedstawi w jaki sposób najnowsze technologie druku atramentowego zmieniają zasady druku na tekstyliach.

 

Podczas swojego wystąpienia, Karl Forbes, dyrektor ds. badań i rozwoju Xaar Group, pokaże, w jaki sposób głowica drukująca Aquinox, wykorzystująca druk o ultra wysokiej lepkości Xaar i opatentowana technologia High Laydown, zmieniają produktywność w cyfrowym druku na tekstyliach. Prezentacja pokaże, w jaki sposób współpraca Xaar z globalnym twórcą i producentem atramentów Nazdar umożliwiła stworzenie unikalnego, pigmentowego zestawu atramentów na bazie wody o wysokiej lepkości - HighV Aqua Tex - który zapewni przełomowe korzyści w sektorze Direct-to-Garment (DTG).
Chemicy z Nazdar byli w stanie stworzyć nową technologię płynów, która może zapewnić klarowność i wysokie obciążenie pigmentem przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia surowców i kosztów energii. Żywe, bogate w kolory tekstylia można teraz uzyskać przy użyciu połowy tradycyjnej ilości atramentu i przejść głowicy drukującej, zapewniając znaczne oszczędności wydajności maszyny. Nowa seria HighV Aqua firmy Nazdar obejmuje biały atrament o wysokiej lepkości, który w połączeniu z technologią TF wbudowaną w głowicę drukującą Aquinox firmy Xaar zapewnia klientom wysokiej jakości druk na tekstyliach z wydajnością, która wcześniej nie była możliwa do osiągnięcia. „Drupa to idealne targi, aby dowiedzieć się, w jaki sposób technologia Xaar umożliwia rozwój nowych atramentów i zapewnia dostęp do wielu potencjalnych korzyści płynących z druku cyfrowego. Od atramentów UV wymagających mniejszej energii utwardzania po atramenty wodne zawierające duże ilości pigmentu i niższy stosunek wody, technologia atramentowa jest teraz w stanie zapewnić wymaganą wydajność, zrównoważony rozwój i innowacyjność, zmieniając zasady drukowania na tekstyliach i wielu innych zastosowaniach” powiedział Karl Forbes.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama