Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Viva Latina!

© Foto Festival Baden

„Viva Latina!” to tytuł odbywającego się w Austrii tegorocznego festiwalu La Gacilly-Baden Photo 2021, na którym zostaną zaprezentowane fotografie z Ameryki Łacińskiej, opowiadające o złożonej historii tego kontynentu, wraz ze wszystkimi jego tradycjami i zmianami na przestrzeni lat.

Ameryka Łacińska to mieszanka obyczajów, w której marzenia o Zachodzie łączą się z szamanistycznymi wierzeniami. Niezależnie od tego, czy pochodzą z Brazylii, Ekwadoru, Chile, Meksyku czy Argentyny, fotografowie biorący udział w festiwalu są mocno zakorzenieni w codziennym życiu tego kontynentu i próbują uchwycić różnorodność mieszkańców tego miejsca, a wszystko to z pewnym poczuciem poezji, kreatywności lub humoru. Ponad wszystko reprezentują oni sztukę fotografii, pełną pomysłów i tryskającą energią. Oprócz różnorodności Ameryki Łacińskiej, festiwal będzie także celebrował bioróżnorodność naszej planety, aby podkreślić jej znaczenie i pozwolić na połączenie ludzi ze światem przyrody.

Festiwal La Gacilly-Baden Photo odbędzie się już po raz czwarty i będzie trwał od 18 czerwca do 17 października 2021 roku. Podzielony jest na trasę „ogrodową” oraz trasę „miejską”, która rozpoczyna się w centrum dla zwiedzających na Brusattiplatz. Na terenie festiwalu rozmieszczonych jest około 1500 fotografii, niektóre o powierzchni nawet 280 m². Jest to największy festiwal fotografii plenerowej w Europie. W 2020 roku odwiedziło je 306 024 gości.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama