Festiwal Art Moves 2020

Organizatorzy konkursu Art Moves na najlepszą pracę bilbordową ogłosili laureatów konkursu, w tym zwycięzcę i 9 prac wyróżnionych. Tematem tegorocznych prac było hasło „Epidemia – globalna katastrofa, kara czy szansa, by wymyślić siebie i świat na nowo?”. Konkurs organizowany jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki na Bilbordach Art Moves i jak co roku porusza ważne, aktualne tematy ze świata. Prace artystyczne prezentowane są na nośnikach takich jak bilbordy, citylighty i ekrany Led, które wysyłają artyści z całego świata.

Zwycięzcą konkursu został Zoran Georgiev z Niemiec, do którego powędrowała Główna Nagroda Konkursu w wysokości 5 tysięcy złotych. Jego praca przedstawia czerwone flagi, na których zamieszczone sa ikonki mediów społecznościowych, takich jak instagram, facebook czy twitter. Oprócz zwycięzcy, wyróżnione zostały prace dziewięciu innych artystów z różnych miejsc na świecie, w tym dwóch z Polski, Magdaleny Sikory oraz Piotra Depta-Kleśty.

Na zdjęciu poniżej umieszczone są kolejno prace Zorana Georgieva oraz Piotra Depta-Kleśty.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama