Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Lekko, cicho i przyjemnie

© Panasonic

Firma Panasonic wprowadziła nowy projektor LCD o jasności 20 000 lumenów, który według producent jest najmniejszym, najlżejszym i najcichszym tego typu rozwiązaniem dostępnym na rynku. Nowy model PT-MZ20K sprawdzi się przede wszystkim na spotkaniach korporacyjnych, w salach wykładowych i przestrzeniach hybrydowych. Rozwiązanie jest zgodne z wieloma opcjonalnymi obiektywami firmy Panasonic, np. z ultrakrótkoogniskowym obiektywem ET-EMU100 z zerowym przesunięciem, dzięki czemu może być używany także jako urządzenie digital signage, w muzeach lub obiektach rozrywkowych. Wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do wydajności oraz imponującą jakością obrazu w jasno oświetlonych pomieszczeniach i w przypadku zdalnej transmisji z wykorzystaniem kamer IP.

Dzięki lekkiej konstrukcji ważącej zaledwie 22,3 kg i cichej pracy (36 dB) projektor bez trudu wtapia się w otoczenie, a dostępne wyłącznie od Panasonic technologie oszczędzające czas i redukujące koszty upraszczają jego instalację. Rozwiązanie będzie dostępne w ofercie producenta w grudniu 2022 roku. Oprócz modelu PT-MZ20K firma Panasonic zapowiedziała także wprowadzenie na rynek projektora 4K z 3-chipowym procesorem DLP o jasności 20 000 lumenów, który będzie dostępny od września 2022 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama