Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Samsung The Wall

© Samsung

Firma Samsung wprowadziła na rynek modułowy telewizor The Wall o nazwie IWA. Jak podkreśla producent, ekran o przekątnej 1000” zapewnia nieograniczoną elastyczność prezentacji treści oraz został wyposażony w nową technologię przetwarzania AI, zwiększoną częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz, odtwarzanie Simple 8K i zapewnia wiele możliwości instalacji. Ekran posiada nowy procesor Micro AI, który szybko rozpoznaje i analizuje każdą klatkę materiału wideo, by zapewnić najwyższą możliwą jakość obrazu. Za sprawą 16 różnych modeli sieci neuronowych, z których każdy obsługuje technologię skalowania sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia się, procesor jest w zapewnić wysoką jakość obrazu do rozdzielczości 8K, optymalizując kontrast i niwelując szumy. Zastosowana w The Wall technologia Black Seal zwiększa głębię kolorów i pozwala na szczegółowe odwzorowanie detali. Natomiast technologia Ultra Chroma generuje mniejszą długość fali, co przekłada się na dwukrotnie czystsze i wierniejsze kolory RGB niż te odtwarzane przez konwencjonalne ekrany LED. Co więcej, każda z diod LED jest nawet o 40 procent mniejsza, co zwiększa czarną przestrzeń pomiędzy pikselami, a tym samym zapewnia większą jednolitość barw i wyższy kontrast. Za sprawą technologii modułowej wyświetlacz oferuje również różnorodne opcje instalacji - możliwy jest montaż wklęsły, wypukły, podwieszony, nachylony i w kształcie litery L. Co więcej, dzięki fabrycznemu dostrojeniu łączeń, przy instalacji wyeliminowano konieczność ich dostrajania moduł po module. The Wall wykorzystuje także funkcje Micro HDR i Micro Motion, a także 20-bitowe przetwarzanie, co przekłada się na spójną jakość obrazu, która doskonale sprawdzi się w różnorodnych zastosowaniach komercyjnych, niezależnie od lokalizacji. Ekran można również podzielić na cztery mniejsze części (funkcja 4-PBP) i na każdej z nich prezentować jednocześnie treści z czterech różnych źródeł w rozdzielczości 4K.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama