Mapping edukacyjny w Experymencie. Nowoczesny wymiar nauki

Opis osoby

Centrum Nauki Experyment (Experyment) w Gdyni to przestrzeń edukacyjno-poznawcza, w której każdy znajdzie coś dla siebie - każdy niezależnie od wieku i zainteresowań znajdzie doświadczenia dla siebie. Znane i lubiane stanowisko Lądolód zostało wzbogacone o wyjątkowy pokaz audiowizualny stworzony w technologii VideoMapping 3D.

 

Experyment od początku swojego istnienia stawia na edukację klimatyczną, w szczególności tę związaną ze zmianami klimatu - przyczynami, skutkami i możliwymi sposobami przeciwdziałania. Stanowisko Lądolód dotyka właśnie tego zagadnienia, a dodany do ekspozycji mapping pozwala odwiedzającym dowiedzieć się jeszcze więcej na ten temat. Pokaz audiowizualny przybliża widzom zagadnienia związane z łańcuchem troficznym, zanieczyszczeniem oceanów tworzywami sztucznymi, zanikaniem lodowców oraz wzrostem poziomu mórz i oceanów. Modernizacja stanowiska wpisuje się w zakres działań z związanych z edukacją klimatyczną, ale także jest pierwszym etapem zmian, które planuje Experyment. Centrum chce zwiększyć ilość stanowisk, które będą wykorzystywały technikę videomappingu, które zdaniem organizatorów są atrakcyjną i niekonwencjonalną formą przekazywania treści edukacyjnych. W przyszłości projekcje mają być wzbogacone o dodatkowe treści i szereg interakcji dla zwiedzających.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama