Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Kupuj, gdy leje się krew

Ze względu na panującą pandemię, ostatnie miesiące okazały się wyjątkowo trudne dla wielu gałęzi przemysłu i gospodarki, które w mniej lub bardziej dotkliwy sposób odczuły jej skutki z perspektywy ekonomicznej. Jednak wbrew pozorom, kryzys może być paradoksalnie niezwykle udanym okresem jeśli chodzi o inwestycje. Ukazuje to funkcjonowanie branży poligraficznej, w której wiele firm wykazało się wielką kreatywnością oraz elastycznością w dostosowaniu się do nowych warunków.

 

Maksyma: „Kupuj, gdy leje się krew” związana z inwestycjami w dobie przecen giełdowych potwierdza, że nie należy się bać inwestycji również w ciężkich i ryzykownych czasach.

Dlaczego inwestycje w pozornie nieprzyjaznym dla biznesu okresie pandemii mają sens? Dlatego, że pomimo wysokiego stopnia ryzyka, pozwalają one przygotować się na przyszłościowe zwiększenie zamówień. Wymiana parku maszynowego jest gwarancją zwiększenia wydajności oraz przewagi konkurencyjnej pod względem jakości. Sporo do powiedzenia mają kwestie ekonomiczne - wymiana urządzeń na nowsze pozwala w znaczący sposób zmniejszyć koszty ich eksploatacji, np. dzięki wymianie technologii UV na UV LED. Nowy park maszynowy niesie ze sobą niezwykle istotne znaczenie także pod względem marketingowym - nowoczesne rozwiązania przyciągają klientów wysoką jakością, budując w ich oczach wizerunek firmy trzymającej rękę na pulsie innowacji.

 

Wizualizacja z Targo Rent

Wśród najważniejszych przeprowadzonych ostatnio przez firmę Jetpol.pl transakcji, które zakończyły się sukcesem, pomimo złożonej sytuacji spowodowanej przez pandemię, znalazła się bez wątpienia współpraca z firmą Targo Rent, zajmującą się profesjonalnym projektowaniem, wizualizacją oraz budową stoisk targowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Oprócz niewielkich zmian dotyczących kierunku funkcjonowania firmy, priorytetem firmy Targo Rent stało się rozszerzenie portfolio swoich produktów. W tym celu niezbędne było wprowadzenie o wiele bardziej zaawansowanych urządzeń drukarskich do druku na tekstyliach, które zapewniłyby obsługę większych formatów. Idealne do tego okazały się rolowe maszyny drukujące, które wielokrotnie sprawdziły się w połączeniu ze wszystkimi dostępnymi materiałami. Firma Jetpol.pl, ciesząca się referencjami w postaci zakończonej sukcesem sprzedaży wielu maszyn rolowych UV o szerokości 5m, zaproponowała rozwiązania marki JHF będące idealną odpowiedzią na zgłoszone zapotrzebowanie. Ostatecznie do firmy Targo Rent trafiają dwa urządzenia:

 

JHF A680 UV LED będąca niezwykle udanym kompromisem cenowym pomiędzy przemysłowymi maszynami drukującymi oraz urządzeniami niższej klasy. Jest to wielkoformatowe rozwiązanie rolowe UV LED o szerokości zadruku 5,0m, wykorzystujące do drukowania sprawdzone i wytrzymałe głowice Konica Minolta 1024i. Zastosowane w niej lampy UV LED pozwalają na znaczące ograniczenie kosztów eksploatacji urządzenia. Model ten może poszczycić się także wyjątkową jakością wydruków. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu konfiguracji kolorów CMYK LcLm. Jasne atramenty pozwalają uzyskać gładkie przejścia tonalne. Zastosowanie ww. konfiguracji pozwala uzyskać spektakularne wydruki również dla grafik oglądanych z bliska.

 

HV V3800 UV LED, która jest maszyna stołową (flatbed) o polu zadruku 3,0m x 2,0m. Wymaganiem klienta była wysoka jakość zadrukowanych płyt (w tym szkła). W związku z tym, zastosowano najnowsze głowice Ricoh GEN6 w konfiguracji CMYK W, które zapewniają bardzo wysoką jakość drukowanych obrazów. Wraz z lampami ledowymi urządzenie V3800 jest wysokiej klasy platformą do zadruku powierzchni płaskich.

 

Niezwykle istotny okazał się także fakt, że firma Jetpol.pl, jako jedna z nielicznych (jeśli nie jedyna) w Polsce posiada przetestowane urządzenie wykonujące nadruki na materiałach z cienkiej gumy, wykorzystywanych przy napinanych sufitach. Jednym z najważniejszych atutów oferowanych przez firmę Jetpol.pl urządzeń jest rozmiar wałków w maszynach rolowych - równomiernie rozciągają one materiał, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości wydruku na całej powierzchni. Razem z urządzeniami, firma dostarcza także kilka rodzajów atramentu, które z powodzeniem sprawdzają się w przeróżnych aplikacjach - np. atrament niskobudżetowy, stosowany w przypadku prostszych wydruków dla krótkotrwałych ekspozycji, czy też elastyczny, wyróżniający się 40 procentowym poziomem rozciągnięcia na wydruku.

Jednym z największych atutów urządzeń marki JHF, której przedstawicielem na rynku polskim jest firma Jetpol.pl, jest przede wszystkim niezwykle atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Maszyny wielkoformatowe drukujące w technologii UV oraz UV LED stanowią interesującą alternatywę dla urządzeń rolowych, hybrydowych oraz flatbed dostępnych na rynku. Osiągają one wysoką jakość druku porównywalną z rozwiązaniami znanych marek, jednak dostępną w o wiele bardziej przystępnej cenie. Znacząco wpływa to na szybkie osiągnięcie Break Even Point czyli progu rentowności, ze względu na niższy koszt inwestycji oraz eksploatacji w porównaniu do urządzeń konkurencyjnych firm. Dzięki lepszej i szybszej dostępności części zamiennych marki JHF w porównaniu z dużymi dostawcami, firma Jetpol.pl oferuje także szerokie wsparcie techniczne i gwarancyjne dla wszystkich oferowanych urządzeń.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama