Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Mapping o słynnym podróżniku. Obchody roku Edmunda Strzeleckiego

© Urząd Miasta Poznań

Z okazji obchodów roku poświęconego podróżnikowi Edmundowi Strzeleckiemu na początku października w Poznaniu odbył się pokaz mappingu opowiadający o tej niezwykłej postaci. To kulminacja obchodów roku poświęconego tej niezwykłej postaci. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Miasto Poznań oraz Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. 
 

Dokonania Strzeleckiego sprawiły, że Sejm, a także Rada Miasta Poznania wybrały go na patrona roku 2023.  Jego życie i odkrycia było można lepiej poznać podczas mappingu pt. "Co widział Paweł Edmund Strzelecki?" na fasadzie urzędu miasta przy pl. Kolegiackim w centrum Poznania. „Spektakl, na który złożyły się wykonywane na żywo mapping i muzyka, był przede wszystkim refleksją nad pięcioletnim pobytem badacza w Australii, w czasie którego dokonał niezwykłych odkryć i zyskał ogromny szacunek rdzennych mieszkańców tej ziemi” powiedzieli przedstawiciele Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obchodom roku wielkiego podróżnika towarzyszyły inne wydarzenia na terenie całego Poznania.
 

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama