Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Biznes i Ludzie

EDP Awards 2022/2023. 17 wyróżnionych rozwiązań

24 maja w ramach wydarzeń towarzyszących targom Fespa Global Print Expo 2023 zostało wręczonych 17 nagród EDP Awards 2022/2023. Wspólnym mianownikiem biorących w tej edycji konkursu EDP Awards zgłoszeń, które przyjmowane były do stycznia 2023 roku, było zorientowanie na korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wiodącymi trendami zgłoszonych rozwiązań okazały się być łączność i automatyzacja.

więcej »

Nowa marka na czeskim rynku. Magenta TV

W maju 2016 roku T-Mobile zaoferowało swoim klientom w Czechach usługę telewizyjną. Po sześciu latach marka przeprowadza rebranging i wprowadza do swojej oferty usługę telewizyjną pod nowym szyldem Magenta TV. Firma korzysta z niego także w Niemczech, Austrii i Polsce.

więcej »

Grupa Integart pod skrzydła Antalis. Obopólna korzyść

Firma Antalis podpisała wiążącą umowę przejęcia Grupy Integart, dzięki czemu rozszerzy swoją obecność na szybko rozwijającym się rynku komunikacji wizualnej. Realizacja kontraktu uzależniona jest od spełnienia zwyczajowych warunków, m. in. od uzyskania zgody UOKiK.

 

więcej »

Milan Design Week 2023. Praktyczny przewodnik od Guandong

Trwają przygotowania do odbywającego się w kwietniu Milan Design Week 2023 podczas którego miasto zamieni się w światową stolicę przemysłu projektowego. Setki wystaw, instalacji, wernisaży, pokazów specjalnych, prezentacji i tras wystawienniczych zagości w różnych częściach miasta wypełniając jego przestrzeń nowatorskimi rozwiązaniami.

 

więcej »

Burberry zmienia logo. Powrót rycerza na koniu

Jedną z pierwszych decyzji podjętych przez nowego dyrektora kreatywnego marki Burberry, Daniela Lee jest zmiana logo. Dotychczasowy znak został zastąpiony grafiką w dwóch wariantach kolorystycznych, niebieskim i białym.

więcej »

Sharp/NEC na ISE 2023. Experience a ‘lasting vision’

Sharp NEC Display Solutions Europe zaprezentował najnowsze technologie wyświetlania obrazu na targach ISE 2023 w Barcelonie. Sharp/NEC przedstawił szersze portfolio i ekspercką wiedzę dwóch wiodących japońskich marek pod jednym szyldem. Odwiedzający mieli okazję przekonać się, jak firma realizuje hasło przewodnie Experience a ‘lasting vision’ – prezentując niezawodność, trwałość i wysoką jakość swoich produktów i usług, które przynoszą użytkownikom benefity przez lata.

 

więcej »

Nowy menadżer produktu EnRoute w SAi. Zmiany osobowe

SA International (SAi), dostawca rozwiązań programowych dla branży szyldów, druku cyfrowego, tekstyliów i obróbki CNC ogłosił Philippe’a Meyer’a menedżerem produktu EnRoute.

więcej »

Amagraf na RemaDays. Zobaczyć "na żywo"

Firma Amagraf, dystrybutor urządzeń takich marek jak Mutoh, Oki, Canon, czy Duplo będzie obecna na zbliżających się targach RemaDays. Firma pojawi się na stoisku swojego partnera, firmy Atrium.

więcej »

RemaDays 2023. Rozwiązania inkjetowe od Agfa

Na tegorocznych targach RemaDays nie zabraknie stanowiska firmy Agfa. Wydarzenie będzie pierwszą lokalną imprezą branżową, w której firma weźmie udział jako właściciel marki Inca (jej przejęcie miało miejsce w I połowie 2022 roku). I to właśnie na prezentacji nowości z tej części portfolio skupi się firma podczas targów.

 

więcej »

RemaDays Warsaw w przygotowaniu. 100 000 zaproszeń już w drodze

Przygotowania do 18 edycji targów RemaDays Warsaw, które mają się odbyć w dniach 1-2.02.2023 w Ptak Warsaw Expo nabrały tempa. Organizatorzy wysłali 100 000 zaproszeń badgów oraz kart parkingowych do wszystkich profesjonalistów z branży reklamy i druku.

więcej »

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama