Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Biznes i Ludzie

Skuteczność outdooru

Firma AMS zbadała efektywność kampanii marki Wawel na nośnikach Digital Indoor. Badanie widoczności nośników AMS Digital Indoor przeprowadzono w ramach Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna. Badanie swym zasięgiem objęło klientów w wieku 15+, odwiedzających Bonarka City Center i Galerię Bronowice w Krakowie. Dowiodło ono, że zdecydowana większość konsumentów zwraca uwagę na nośniki cyfrowe.

więcej »

Odpowiedzialna reklama

Firma AMS stworzyła największą w Polsce sieć proekologicznych reklam outdoorowych na Eko wiatach, które pozwolą zredukować ilość dwutlenku węgla w atmosferze. Projekt Eko przystanków został zrealizowany w Warszawie dzięki współpracy z marką Giorgio Armani (L’oreal).

więcej »

Tadeusz Kuczkowski w zespole

Tadeusz Kuczkowski został nowym dyrektorem sprzedaży systemów produkcyjnych w firmie Ricoh Polska. W nowej roli będzie odpowiedzialny za zarządzanie sprzedażą systemów do druku produkcyjnego oraz druku wielkoformatowego. Nowy dyrektor sprzedaży jest związany z branżą poligraficzną od ponad 20 lat.

więcej »

Bringing colour back!

Za kilka tygodni, to jest w dniach od 12 do 15 października 2021 roku, targi European Sign Expo i Fespa Global Print Expo 2021 powrócą do RAI w Amsterdamie, w Holandii. Zostaną tam zaprezentowane najnowsze osiągnięcia wielkoformatowego druku cyfrowego, druku na tekstyliach i sitodruku, znakowania oraz komunikacji wizualnej.

więcej »

Wydruk vs Rzeczywistość

Firma HP organizuje konkurs pod hasłem „Wydruk vs Rzeczywistość - od wizji do realizacji”. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu kreatywnej odpowiedzi na hasło konkursowe. Organizatorem konkursu wraz z HP jest serwis Archinea.

więcej »

RemaExtra już za chwilę!

Powoli odliczamy dni do Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaExtra, które odbędą się już 15-17 września 2021 roku. Organizowane pod hasłem „Rozgrzewka dla reklamy”, wydarzenie zapewnia wiodącym w branży producentom i dostawcom przestrzeń do prezentacji najnowszej oferty.

więcej »

Nowy Senior Art Director

Janka Szwykowska została nowym Senior Art Director’em w agencji McCann. Związana jest z firmą od 2018 roku i dotychczas pełniła funkcję Art Directora, tworząc koncepcje reklamowe i kreatywne w obszarze ATL, Digital i SoMe oraz pracując dla takich marek jak m.in. Mastercard, KFC, Coca-Cola, Honor, WWF, Purina, mBank, czy Volvo.

więcej »

B2B Shop w Europapier Polska

Europapier Polska uruchomił platformę zakupową o nazwie B2B Shop - narzędzie, które umożliwia składanie internetowych zamówień na produkty z asortymentu firmy. W ofercie producenta znaleźć można ponad 2000 artykułów - od papierów poligraficznych, biurowych, ozdobnych, po media dla reklamy i materiały opakowaniowe.

więcej »

Poczwórna nagroda EISA

Firma Nikon zdobyła cztery nagrody w konkursie 2021-2022 EISA Awards. Nagrody EISA Awards stanowią uhonorowanie dla nowych produktów, które łączą najbardziej zaawansowane technologie i pożądane cechy z najlepszymi w swojej klasie parametrami.

więcej »

Inspirująco z RemaCongress

Podczas najbliższej edycji targów RemaExtra, w dniach od 15 do 17 września 2021 roku, w ramach RemaCongress odbędzie się cykl prelekcji prowadzony przez ekspertów z branży druku i reklamy. Wykłady będą poświęcone zarówno kwestiom sprzedaży, promocji, druku jak i upominkom reklamowym.

więcej »

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama