Kalendarium

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Biznes i Ludzie

Day Care dla dzieci z Ukrainy

Firma Igepa Polska jest oficjalnym sponsorem krakowskiego przedszkola Day Care dla dzieci z Ukrainy. Przedszkole powstało w marcu zaraz po wybuchu wojny i utrzymuje się tylko i jedynie dzięki wsparciu i datkom osób dobrej woli, placówek, firm. Jest to przyjazne miejsce dla ponad 100 dzieci z Ukrainy.

więcej »

Gwiazdy digital signage

Digital Signage Summit Europe (DSS Europe) powraca do Monachium w dniach 6-7 lipca z imponującym składem prelegentów. Uczestnicy będą mogli wysłuchać prezentacji ponad 60 wpływowych przedstawicieli branży, w tym osób zajmujących najwyższe stanowiska kierownicze oraz innowatorów, którzy zmieniają przyszłość digital signage.

więcej »

Branża gotowa na przyszłość

Targi Fespa Global Print Expo 2022 i European Sign Expo 2022 za nami! Jedno z największych wydarzeń dla branży druku i znakowania podczas czterech inspirujących dni zgromadziło w Berlinie 375 wystawców, w tym wielu wiodących producentów, którzy nie byli obecni na targach od 2019 roku.

więcej »

EFI przejmuje Inèdit

Firma EFI nabyła Inèdit Software, hiszpańskiego producenta procesorów RIP i związanego z nimi oprogramowania dla cyfrowego druku na tekstyliach. Przejęcie to pozwoli firmie przyspieszyć cyfrową transformację druku przemysłowego i zwiększyć możliwości firmy w zakresie produkcji opakowań, grafiki reklamowej, tekstyliów oraz materiałów budowlanych i dekoracyjnych. Inèdit zostanie zintegrowany z ofertą EFI Reggiani.

więcej »

Prezentacje i premiery

Digiprint, dostawca cyfrowych rozwiązań dla rynku poligraficznego, dołącza do grona firm, które będzie można znaleźć na najbliższych targach Fespa w Berlinie, które rozpoczynają się już 31 maja. Firma po raz kolejny zasili szeregi producentów, których rozwiązania ma w swojej ofercie.

więcej »

Fespa nie zwalnia tempa

Targi Fespa Global Print Expo i European Sign Expo 2022 już za nami! W czasie, gdy wystawcy targowi i odwiedzający to wydarzenie łapią oddech po czterech dniach intensywnych wrażeń, pełnych technologicznych innowacji i innych dodatkowych atrakcji, organizatorzy zapowiedzieli terminy kolejnych edycji targów.

 

więcej »

Zielone digital signage

Firma Samsung wdraża nowe, zrównoważone ekologicznie procesy i inicjatywy, w tym praktyki zaopatrzeniowe i produkcyjne, o minimalnym oddziaływaniu na środowisko. Zmiany wpisują się w dotychczasowe starania firmy, zmierzające do zmniejszenia śladu środowiskowego w obrębie całej oferty produktowej.

więcej »

Sustainability Spotlight

Organizatorzy targów Fespa opublikowali szczegółowy program konferencji, które odbędą się w ramach nowej formuły Sustainability Spotlight podczas targów Fespa Global Print Expo 2022, odbywających się w dniach 31 maja - 3 czerwca 2022 roku w Berlinie.

więcej »

LG na targach ISE

Firma LG Electronics zaprezentowała na targach ISE w Barcelonie swoje flagowe produkty, w tym także nowości. Pod hasłem „Move Daily Life Forward”, które jest rozwinięciem firmowego hasła „Innovation for a Better Life”, producent przedstawił gościom wydarzenia swoją przełomową technologię wyświetlania informacji, począwszy od transparentnego ekranu OLED, poprzez wyświetlacz Micro LED, po pełen lineup wyświetlaczy LED.

więcej »

Prezentacja nowości

Firma Sharp NEC Display Solutions Europe zapowiedziała swoją obecność na targach ISE 2022, które odbędą się w dniach 10-13 maja w Barcelonie. Podczas wydarzenia producent zaprezentuje m.in. najnowszy model projektora Ultra-Short-Throw z serii UM oraz najnowszy model ekranu dvLED z serii E (Essential) - NEC LED-E012i-108.

więcej »

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama