Kalendarium

10-12.01.2023 · Viscom, Düsseldorf

31.01-03.02.2023 · ISE, Barcelona

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

Biznes i Ludzie

Zagrożony znak towarowy. Jack Daniels w broni wizerunku

Sąd Najwyższy zgodził się rozpatrzyć sprawę dotyczącą znaku towarowego Jack Daniels przeciwko firmie VIP Products produkującej zabawki dla psów, w tym piszczącą zabawkę dla psa „43 procent Poo by Vol. Bad Spaniels.

więcej »

Nowe logo Audi. Czystość i redukcja formy

Audi, które niezmiennie wykorzystuje hasło "Przewaga dzięki technice" w budowaniu swojej pozycji na rynku samochodów marki premium, teraz postanowiło odświeżyć swój znak graficzny. Cztery pierścienie zostały poddane gruntownemu odmłodzeniu mając być do maksimum spójne z designem samego pojazdu i nowym pozycjonowaniem marki.

więcej »

Mimaki na targach Formnext. Nowy materiał do druku 3D

Na targach Formnext 2022, które odbędą się 15-18 listopada 2022 we Frankfurcie nad Menem firma Mimaki Europe zaprezentuje najnowsze rozwiązanie zaprojektowane specjalnie dla twórców pełnokolorowych modeli 3D. Nowy atrament Pure Clear MH-110PCL umożliwi artystom, projektantom produktów, architektom i specjalistom z dziedziny medycyny drukowanie dokładnych modeli 3D z przezroczystymi elementami.

 

więcej »

Akademia Lasera. Ruszyły kolejne edycje szkoleń

W ubiegłym tygodniu odbyły się kolejne w tym roku warsztaty Akademii Lasera. Szkolenie odbyło się w siedzibie firmy Colop Polska w Bytomiu.

więcej »

3D house wkracza na rynek. Nowa marka Dopaka

Dopak, dystrybutor maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych poszerza działalność o technologię druku 3D. We współpracy z Polską Fundacją Rozwoju Biznesu (PFRB) firma utworzyła nową markę 3D house, która będzie realizowała projekty druku 3D.

więcej »

Kreatywna przestrzeń Swiss Krono. Jest Miejsce jest w Poznaniu!

W Poznaniu powstał showroom marki Swiss Krono, Jest Miejsce. Showroom to wielofunkcyjna przestrzeń do kreatywnej pracy, w której można poszukać inspiracji do aranżacji wnętrz.

więcej »

3A Composites na K2022. Od wyboru do koloru

3A Composites Display Europe pojawi się na targach K 2022 w Niemczech i zaprezentuje swoje aktualne portfolio.

więcej »

Basler na targach Vision 2022. „Przyspiesz swoją wizję”

Basler, producent wysokiej jakości kamer i akcesoriów do zastosowań między innymi w automatyce przemysłowej, medycynie czy ruchu drogowym, przedstawi wiele ze swoich innowacji na targach Vision 2022. Targi odbędą się we Stuttgarcie w dniach od 4 do 6 października.

więcej »

Innowacje dla handlu. RetailShow 2022

W dniach 23-24 listopada 2022 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędzie się 11 edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow 2022. Podczas dwudniowych targów zostanie zaprezentowana oferta ponad 200 firm z Polski i ze świata.

więcej »

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama