Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Spoiwo różnorodności

Uczniowie Zespołu Szkół odzieżowych w Poznaniu utworzyli pierwszy w stolicy Wielkopolski, jeśli nie w Polsce, mural tekstylny, którego cechą charakterystyczną jest to, że został wykonany nie przy użyciu farb, a tkanin. Niespotykana technika to połączenie materiałów takich jak filc i tiul, a ich różnorodność ma być symbolem kreatywności uczniów, którzy pochodzą z różnych grup etnicznych, środowisk czy narodowości. Praca była swego rodzaju spoiwem, łączącym pomysły każdego z uczniów w jedną całość.

„Kontrasty mural tekstylny, to projekt mający na celu zachęcenie młodzieży do głębszej analizy zjawiska różnorodności w otaczającym ją świecie oraz postrzegania owej różnorodności jako elementu, który może łączyć, a nie dzielić” – podkreśla Maria Korczak, dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych.

Mural można oglądać na Starym Mieście przy ulicy Kazimimerza Wielkiego 17, obok wejścia do szkoły lub na filmiku uroczystego odsłonięcia tutaj.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama