Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Spoiwo różnorodności

Uczniowie Zespołu Szkół odzieżowych w Poznaniu utworzyli pierwszy w stolicy Wielkopolski, jeśli nie w Polsce, mural tekstylny, którego cechą charakterystyczną jest to, że został wykonany nie przy użyciu farb, a tkanin. Niespotykana technika to połączenie materiałów takich jak filc i tiul, a ich różnorodność ma być symbolem kreatywności uczniów, którzy pochodzą z różnych grup etnicznych, środowisk czy narodowości. Praca była swego rodzaju spoiwem, łączącym pomysły każdego z uczniów w jedną całość.

„Kontrasty mural tekstylny, to projekt mający na celu zachęcenie młodzieży do głębszej analizy zjawiska różnorodności w otaczającym ją świecie oraz postrzegania owej różnorodności jako elementu, który może łączyć, a nie dzielić” – podkreśla Maria Korczak, dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych.

Mural można oglądać na Starym Mieście przy ulicy Kazimimerza Wielkiego 17, obok wejścia do szkoły lub na filmiku uroczystego odsłonięcia tutaj.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama