Spoiwo różnorodności

Uczniowie Zespołu Szkół odzieżowych w Poznaniu utworzyli pierwszy w stolicy Wielkopolski, jeśli nie w Polsce, mural tekstylny, którego cechą charakterystyczną jest to, że został wykonany nie przy użyciu farb, a tkanin. Niespotykana technika to połączenie materiałów takich jak filc i tiul, a ich różnorodność ma być symbolem kreatywności uczniów, którzy pochodzą z różnych grup etnicznych, środowisk czy narodowości. Praca była swego rodzaju spoiwem, łączącym pomysły każdego z uczniów w jedną całość.

„Kontrasty mural tekstylny, to projekt mający na celu zachęcenie młodzieży do głębszej analizy zjawiska różnorodności w otaczającym ją świecie oraz postrzegania owej różnorodności jako elementu, który może łączyć, a nie dzielić” – podkreśla Maria Korczak, dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych.

Mural można oglądać na Starym Mieście przy ulicy Kazimimerza Wielkiego 17, obok wejścia do szkoły lub na filmiku uroczystego odsłonięcia tutaj.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama

Vavada casino Online kaszinó több ezer játékkal https://apteka-dyzurna.pl/ Apteka Zdrowie na Ty