Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Dając do myślenia

Lato to czas wzmożonych wyjazdów i łączących się z tym niebezpieczeństw na drodze. Z kolei reklama zewnętrzna to doskonałe medium do przekazywania różnego rodzaju kreatywnych komunikatów i przestrzegania ludzi przed zagrożeniami. Polska Policja wraz z firmą Screen Network uruchomiły akcję, która ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa na polskich drogach. Zachęca ona kierowców do zmniejszenia prędkości prowadzonych pojazdów. Codziennie na nośnikach digital signage wyświetlana jest mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Uaktualnia się ją za pomocą danych przekazywanych z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przez wakacje mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wyświetlana była na ponad dwudziestu tysiącach ekranów digital signage. Aktualizowano ją na bieżąco. Decydując się na takie rozwiązanie postanowiono skorzystać z tego, że tabele czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Być może w ten sposób uda się zmobilizować uczestników ruchu drogowego do ostrożności. Warto zaznaczyć, że z każdym dniem lata mapa stawała się coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywały na niej nowe punkty. Pod każdym z nich kryje się ludzki dramat. Być może tego rodzaju komunikat swoją wymownością dotrze do odbiorców. Ma on jednak swoje minusy. W świecie, w którym ważna jest atrakcyjność komunikatów wizualnych, skromny przekaz policji, pozbawiony atrakcyjnych grafik może zostać niezauważony przez kierowców.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama