Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Artystyczne ubogacanie rzeczywistości. Celebrując zwycięstwo

© Drytac

Profesjonalny dostawca druku Lea Marc wykorzystał folie marki Drytac do wyprodukowania dla lokalnego uniwersytetu serii przyciągających oko murali. Kanadyjska firma od ponad 17 lat współpracuje z lokalną uczelnią nad szeroką gamą projektów. Najnowszy z nich to grafika ścienna wyprodukowana do dekoracji powierzchni wewnątrz uniwersytetu, która miała uczcić sukcesy drużyn sportowych Winnipeg Wesmen.

Uniwersytet chciał stworzyć obrazy, które zakryłyby ściany z cegły i betonu, a tym samym podniosły walory wizualne uczęszczanego korytarza. Wyzwaniem w tym projekcie było uwzględnienie różnych powierzchni, na które będą nakładane murale. Do grafiki na ceglanych ścianach Lea Marc wybrała folie Drytac Polar Grip, a do fototapet umieszczonych na betonowych ścianach posłużyły ReTac Smooth 150. Grafiki zostały przygotowane we współpracy z działem marketingu uniwersytetu i wydrukowane przy użyciu maszyny drukującej HP Latex 360. Następnie naniesiono je na ściany, pokrywając wcześniej matowe i gładkie powierzchnie przyciągającymi wzrok obrazami gwiazd sportu uniwersyteckiego w akcji.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama