Foliówki zamiast ptaków

2 listopada miała miejsce kolejna odsłona miejskiej proekologicznej kampanii „Gdańsk bez plastiku”. W jej ramach na ścianie Szkoły Podstawowej nr 19 powstał mural, którego zadaniem jest uczyć dzieci ekologii i przypominać o szacunku do środowiska. Jego autorem jest artysta Marek Looney Rybowski.

„Mural przedstawia dziewczynkę karmiącą jednorazowe foliówki. Ma to sugerować, że przy dużym zanieczyszczeniu, plastikach porwanych przez wiatr, ludzie przestaną odróżniać śmieci od ptaków. Chciałbym, żeby te murale mimo smutnego przesłania, były w odbiorze ciepłe i miłe”  – podkreśla Marek Looney Rybowski.

Jak podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent miasta, kampania już przynosi widoczne efekty. Według badań prowadzonych w tamtejszym zakładzie utylizacyjnym, coraz więcej gdańszczan prawidłowo segreguje odpady.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama