Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Foliówki zamiast ptaków

2 listopada miała miejsce kolejna odsłona miejskiej proekologicznej kampanii „Gdańsk bez plastiku”. W jej ramach na ścianie Szkoły Podstawowej nr 19 powstał mural, którego zadaniem jest uczyć dzieci ekologii i przypominać o szacunku do środowiska. Jego autorem jest artysta Marek Looney Rybowski.

„Mural przedstawia dziewczynkę karmiącą jednorazowe foliówki. Ma to sugerować, że przy dużym zanieczyszczeniu, plastikach porwanych przez wiatr, ludzie przestaną odróżniać śmieci od ptaków. Chciałbym, żeby te murale mimo smutnego przesłania, były w odbiorze ciepłe i miłe”  – podkreśla Marek Looney Rybowski.

Jak podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent miasta, kampania już przynosi widoczne efekty. Według badań prowadzonych w tamtejszym zakładzie utylizacyjnym, coraz więcej gdańszczan prawidłowo segreguje odpady.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama