Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ekrany z nawiązaniami kulturowymi. Kontekstowa kampania Pudliszek

© Screen Network

 

Marka Pudliszki wraz z rozpoczęciem sezonu na grilla, wystartowała z nową kampanią reklamową. Żartobliwe hasła przyciągały uwagę z ekranów w największych miastach Polski. Grill bez Pudliszek to jak... Warszawa bez Dworca Centralnego, Katowice bez Spodka czy Poznań bez doznań! Dzięki wykorzystaniu geolokalizacji każdy ekran wyświetlał inny komunikat. Obrazowe porównania miały pokazać, że grill i Pudliszki to połączenie nie do rozerwania.

 

87 procent Polaków nie wyobraża sobie grilla bez ketchupu. Kampania Pudliszek została więc zrealizowana w idealnych punktach styku w najlepszym do tego czasie: kiedy sezon na grilla ruszył pełną parą. Idea kreatywna powstała w oparciu o pozycjonowanie marki Pudliszki – Cała przyjemność w Pudliszkach. Każde hasło stworzone na potrzeby kampanii miało zbudować ciekawą, angażującą oraz nośną komunikację, sięgając po aspekty lokalne (w różnych miastach w Polsce) oraz sezonowe (grill, urlop, dobra pogoda). Każda reklama wykorzystywała także kontekst danego miejsca oraz nośnika, dopasowując do tych elementów odpowiedni język. Takie działania mocniej przyciągają uwagę odbiorców, co skutkuje skuteczniejszym wpływem na zwiększenie sprzedaży w kluczowym dla marki sezonie. Kampania została zrealizowana na ekranach Screen Network przez Polsat Media. Za ideę kreatywną odpowiadała agencja Spot&Dot.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama