Premierowe trio dla edukacji i sektora biznesowego

Portfolio firmy Panasonic zostało rozszerzone o kolejne trzy nowe urządzenia. Projektory o jasności ok. 5000 lumentów stworzone zostały z myślą o licznych zastosowaniach w edukacji, ale także środowisku biznesowym.

 

Pierwszym z nowych urządzeń jest projektor PT-RZ570. Model ten wykorzystuje technologię 1-Chip DLP i wyświetla obraz o rozdzielczości WUXGA. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w wyposażone w półprzewodnikowe diody laserowe, a także czterosegmentowe koła kolorów Quartet Colour Harmoniser. Dzięki ich zastosowaniu straty energii mają zostać zmniejszone, przy jednoczesnym zwiększeniu jasności oraz dokładniejszym odwzorowaniu barw. Projektor osiąga jasność obrazu 5200 lumenów, gwarantując przy tym doskonałą jakość obrazu oraz możliwość pracy do 20 000 godzin bez konieczności konserwacji. Urządzenie sprawdza się przede wszystkim w średniej wielkości pomieszczeniach, takich jak sale wykładowe czy konferencyjne.

  

 

 

Nowszy w serii

Oprócz projektora PR-RZ570, Panasonic wprowadził mały i lekki model PT-EZ590, który ma zastąpić starsze urządzenia z serii EZ, popularne i wielofunkcyjne projektory LCD stosowane w edukacji i firmach. Nowe urządzenia charakteryzują się jasnością 5400 lumenów, rozdzielczością WUXGA  i ponad dwukrotnie większym współczynnikiem kontrastu na poziomie 10000:1 w porównaniu z poprzednią generacją. Model wyróżnia też bardzo cicha praca na poziomie 29 dB. Z kolei dzięki wymiennym obiektywom możliwa jest elastyczna instalacja oraz rzutowanie.

 

 

Zróżnicowane potrzeby

Trzecią z zaprezentowanych przez Panasonic nowości są projektory LCD z serii FZ. Są to dwa urządzenia o jasności 4500 lumenów: model PT-FZ570 z rozdzielczością WUXGA oraz model PT-FW530 z rozdzielczością WXGA. Każde z urządzeń charakteryzuje się wysokim współczynnikiem kontrastu na poziomie 10000:1. Projektory te, ze względu na wyposażenie w stałoogniskowy obiektyw o dużym zakresie przesunięcia i przybliżenia będą mogły z powodzeniem zostać zamontowane w miejscu istniejącej instalacji, zastępując poprzedni projektor. Modele z serii FZ zostały zaprojektowane z myślą o jak największej wydajności. Cykl życia lampy wydłużono do 8000 godzin w ekologicznym trybie pracy. Z kolei w przypadku filtrów wielokrotnego użytku Super Eco urządzenie może pracować do 16000 godzin, co oznacza lata bezobsługowej pracy. Wprowadzenie nowych modeli projektorów podsumował Hartmut Kulessa, projektor manager w Panasonic: „Wprowadziliśmy szereg nowych projektorów z myślą o zaspokojeniu potrzeb zróżnicowanych klientów. Naszą ofertę kierujemy zarówno do dużych firm czy instytucji, gdzie potrzebne są nieustannie pracujące urządzenia, jak w muzeach czy sieciach handlowych, ale też dla mniejszych firm oraz sektora edukacji, gdzie sprawdzą się podstawowe modele, szczególnie te o niskich kosztach użytkowania”. Model PT-RZ570 jest już dostępny w sprzedaży od marca, natomiast dwa kolejne modele PT-EZ590 i PT-FZ570 od kwietnia tego roku.

 

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama