Ponad marzeniami. Digitalowy zawrót głowy

Otwarty niedawno terminal pasażerski lotniska w Abu Dhabi zachwyca mnogością digitalowych rozwiązań. Nie inaczej jest w strefie bezcłowej, która kusi podróżnych kolorowymi wyświetlaczami o finezyjnych kształtach.
Większość rozwiązań opracowała firma Blue Rhine Industries z siedzibą w Dubaju, która łącznie dostarczyła wyświetlacze LCD i LED do 21 sklepów i 6 restauracji. Szczególną uwagę zwraca realizacja bramy wejściowej do stref sprzedażowych. Zespół projektowy stworzył podwójnie zakrzywione ekrany LED o powierzchni 11 metrów kwadratowych z pikselami o średnicy 6 mm. Wejścia do poszczególnych stres są dodatkowo podświetlone paskami LED, które rozchodzą się ku wnętrzu optycznie zachęcając przechodniów do wejścia. Wzdłuż ścian zamontowany jest ekran LED o długości 70 metrów. W samych sklepach Blue Rhine Industries zainstalowało ponad 60 wyświetlaczy LCD. W całej przestrzeni znaleźć można animowane oświetlenie, panele ścienne, podświetlane boxy i różnorodne oznakowanie.
 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama