Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Potrzebne są dowody

Data publikacji: Lipiec 2012

Niekiedy najlepszym sposobem na osiągnięcie optymalnego efektu biznesowego jest współpraca z policją, czego dowiodła firma Lakeside Films Ltd, dystrybutor materiałów do oznakowań drogowych i zabezpieczających.

 

Lakeside Films, której siedziba mieści się w Clevedon w hrabstwie Somerset, to eksperci w dziedzinie oznakowań drogowych i zabezpieczających, posiadający w asortymencie odpowiednie produkty specjalistyczne. Scott Horne, Managing Director tej firmy, posiadający doświadczenie w branży oznakowań i grafik samoprzylepnych, uznał, że najlepszym sposobem, aby osiągnąć lepsze efekty biznesowe jest współpraca z Policją i przeprowadzenie testów udowadniających korzystne właściwości folii w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

 

Współpraca

 

Korzystając ze specyfikacji, stworzonej przez dział badań naukowych brytyjskiej policji – Lakeside Films zorganizowała długoterminowe testy formalne w dwóch policyjnych jednostkach. „Ich celem było stworzenie rynkowej świadomości istnienia prawdziwych różnic we właściwościach produktów dostępnych na rynku oznakowań pojazdów służb ratunkowych – a docelowo przekonanie managerów policyjnych flot o tym, że posiadane przez nas materiały, oferują najlepszy stosunek jakości do ceny, na przestrzeni całego czasu użytkowania pojazdu. Wiedzieliśmy, że możemy to udowodnić” - wyjaśnił Scott Horne. Wykorzystując wybrane folie Avery Dennison i pomoc certyfikowanych producentów oznakowań firma Lakeside Films stworzyła oznakowania dla 12 pojazdów, należących do flot obu współpracujących jednostek policji, po czym rozpoczęły się testy materiałów, które zaplanowano na 12-18 miesięcy. „Co prawda managerów flot pojazdów policyjnych najbardziej interesował efekt wizualny i widoczność oznakowań w dzień i w nocy, jednak dla nas równie ważne było sprawdzenie takich właściwości materiałów odblaskowych jak: przetwarzanie, wykańczanie, poziom odblaskowości i odporność na wnikanie wody”, dodał Scott Horne. „Folie fluorescencyjne Avery Dennison T-7500 MVP i folie odblaskowe Avery Dennison HV 1302 REV to produkty mikropryzmatyczne, zapewniające wygodę i niskie koszty przetwarzania, dedykowane dodatkowo do oznakowań pojazdów służb ratunkowych i porządkowych. Folie wielokierunkowe pozwalają na dopasowanie wzoru jodełki oznakowań na ploterze, co redukuje straty materiału – czyli do 7-10% kosztów. Z drugiej strony, brak «martwych punktów» w konstrukcji folii sprawia, że po nałożeniu są one jaśniejsze – zarówno w dzień jak i w nocy. Wszystkie powyższe czynniki – oraz możliwość zastosowania odpowiedniego zabezpieczenia krawędzi oznakowań – to wymagania ujęte w policyjnej specyfikacji”. Testy zakończyły się sukcesem. Scott Horne przyznał: „Managerowie flot obu jednostek policji byli zachwyceni wynikami końcowymi, pod kątem wizualnym i oszczędności, które generowały. Obie jednostki zmieniły stosowany materiał na produkty Avery Dennison”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama