Potrzebne są dowody

Data publikacji: Lipiec 2012

Niekiedy najlepszym sposobem na osiągnięcie optymalnego efektu biznesowego jest współpraca z policją, czego dowiodła firma Lakeside Films Ltd, dystrybutor materiałów do oznakowań drogowych i zabezpieczających.

 

Lakeside Films, której siedziba mieści się w Clevedon w hrabstwie Somerset, to eksperci w dziedzinie oznakowań drogowych i zabezpieczających, posiadający w asortymencie odpowiednie produkty specjalistyczne. Scott Horne, Managing Director tej firmy, posiadający doświadczenie w branży oznakowań i grafik samoprzylepnych, uznał, że najlepszym sposobem, aby osiągnąć lepsze efekty biznesowe jest współpraca z Policją i przeprowadzenie testów udowadniających korzystne właściwości folii w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

 

Współpraca

 

Korzystając ze specyfikacji, stworzonej przez dział badań naukowych brytyjskiej policji – Lakeside Films zorganizowała długoterminowe testy formalne w dwóch policyjnych jednostkach. „Ich celem było stworzenie rynkowej świadomości istnienia prawdziwych różnic we właściwościach produktów dostępnych na rynku oznakowań pojazdów służb ratunkowych – a docelowo przekonanie managerów policyjnych flot o tym, że posiadane przez nas materiały, oferują najlepszy stosunek jakości do ceny, na przestrzeni całego czasu użytkowania pojazdu. Wiedzieliśmy, że możemy to udowodnić” - wyjaśnił Scott Horne. Wykorzystując wybrane folie Avery Dennison i pomoc certyfikowanych producentów oznakowań firma Lakeside Films stworzyła oznakowania dla 12 pojazdów, należących do flot obu współpracujących jednostek policji, po czym rozpoczęły się testy materiałów, które zaplanowano na 12-18 miesięcy. „Co prawda managerów flot pojazdów policyjnych najbardziej interesował efekt wizualny i widoczność oznakowań w dzień i w nocy, jednak dla nas równie ważne było sprawdzenie takich właściwości materiałów odblaskowych jak: przetwarzanie, wykańczanie, poziom odblaskowości i odporność na wnikanie wody”, dodał Scott Horne. „Folie fluorescencyjne Avery Dennison T-7500 MVP i folie odblaskowe Avery Dennison HV 1302 REV to produkty mikropryzmatyczne, zapewniające wygodę i niskie koszty przetwarzania, dedykowane dodatkowo do oznakowań pojazdów służb ratunkowych i porządkowych. Folie wielokierunkowe pozwalają na dopasowanie wzoru jodełki oznakowań na ploterze, co redukuje straty materiału – czyli do 7-10% kosztów. Z drugiej strony, brak «martwych punktów» w konstrukcji folii sprawia, że po nałożeniu są one jaśniejsze – zarówno w dzień jak i w nocy. Wszystkie powyższe czynniki – oraz możliwość zastosowania odpowiedniego zabezpieczenia krawędzi oznakowań – to wymagania ujęte w policyjnej specyfikacji”. Testy zakończyły się sukcesem. Scott Horne przyznał: „Managerowie flot obu jednostek policji byli zachwyceni wynikami końcowymi, pod kątem wizualnym i oszczędności, które generowały. Obie jednostki zmieniły stosowany materiał na produkty Avery Dennison”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama