Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Pety na ziemi

Od pewnego czasu na chodnikach polskich miast zauważyć można liczne znaczniki w postaci kółek, narysowanych kredą. Ich położenie nie jest przypadkowe – w ten sposób zaznaczony został każdy z leżących na chodniku niedopałek papierosa.

Chalk of Shame, czyli Kreda Wstydu, to inicjatywa amerykańskiego naukowca Patricka Perrigue, który postanowił w ten nietypowy sposób zawstydzić śmiecących palaczy. Pomysł pojawił się w jego głowie podczas spacerów z psem, kiedy to napotykał mnóstwo potłuczonego szkła i niedopałków. W ten sposób inicjator chce zwrócić uwagę na realne zagrożenie dla środowiska, jakie stanowią rozrzucone po mieście resztki papierosów. Nie jest to jedynie problem estetyczny – niedopałki potrafią rozkładać się w środowisku do 10 lat, natomiast ich obecność w glebie negatywnie wpływa na kiełkowanie roślin oraz ich wzrost i jakość. Nie wspominając już o zagrożeniu, jakie tworzą one dla zwierząt.

Obrysowywanie wyrzuconych „petów” jest całkowicie nieszkodliwe dla środowiska, ponieważ użyta kreda jest w pełni biodegradowalna. Patrick Perrigue zachęca do udziału w akcji mieszkańców całej Polski – wystarczy tylko kupić kredę i reagować na problem „petów”, które są rozrzucane praktycznie wszędzie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama