Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Artystyczne eko-lotto

© Tytus Brzozowski

Na warszawskiej Pradze powstał nowy mural, którego trudno nie zauważyć. Malowidło mierzy 60 metrów wysokości i znajduje się na ścianie budynku przy skrzyżowaniu ulic Targowej i Kijowskiej. Mural został zaprojektowany przez znanego polskiego muralistę i ilustratora Tytusa Brzozowskiego i powstał we współpracy z Totalizatorem Sportowym, który w tym roku świętuje swoje 65-lecie. Co więcej, do jego namalowania wykorzystane zostały farby antysmogowe, które rozkładają tlenki azotu. Podobnie jak w innych pracach, autor podreśla cechy charakterystyczne miejsca, w którym znajduje się mural, tworząc „esencję” warszawskiej Pragi. Dlatego oprócz żółtych kulek nawiązujących do kultowego losowania Totalizatora Sportowego, na muralu znajdziemy charakterystyczny gmach Liceum Władysława IV, praskie świątynie czy Stadion Narodowy - każdy z tych budynków został otoczony grupkami ludzi.

„Tak jak we wszystkich moich pracach również tu znajdziemy mnóstwo ludzi. Uwielbiam miasta gwarne, żywe i pełne miejskich aktywności. Tu między żółtymi kulami oprócz mieszkańców Pragi znajdziemy również przedstawicieli sportu i kultury reprezentujących dziedziny wspierane przez Totalizator Sportowy. Jest tu koszykarz, wioślarz, narciarz, piłkarz z charakterystycznym numerem, badmintonista, pianista, gitarzysta, muzycy grający na trąbce i saksofonie” - podkreśla Tytus Brzozowski.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama