Artystyczne eko-lotto

© Tytus Brzozowski

Na warszawskiej Pradze powstał nowy mural, którego trudno nie zauważyć. Malowidło mierzy 60 metrów wysokości i znajduje się na ścianie budynku przy skrzyżowaniu ulic Targowej i Kijowskiej. Mural został zaprojektowany przez znanego polskiego muralistę i ilustratora Tytusa Brzozowskiego i powstał we współpracy z Totalizatorem Sportowym, który w tym roku świętuje swoje 65-lecie. Co więcej, do jego namalowania wykorzystane zostały farby antysmogowe, które rozkładają tlenki azotu. Podobnie jak w innych pracach, autor podreśla cechy charakterystyczne miejsca, w którym znajduje się mural, tworząc „esencję” warszawskiej Pragi. Dlatego oprócz żółtych kulek nawiązujących do kultowego losowania Totalizatora Sportowego, na muralu znajdziemy charakterystyczny gmach Liceum Władysława IV, praskie świątynie czy Stadion Narodowy - każdy z tych budynków został otoczony grupkami ludzi.

„Tak jak we wszystkich moich pracach również tu znajdziemy mnóstwo ludzi. Uwielbiam miasta gwarne, żywe i pełne miejskich aktywności. Tu między żółtymi kulami oprócz mieszkańców Pragi znajdziemy również przedstawicieli sportu i kultury reprezentujących dziedziny wspierane przez Totalizator Sportowy. Jest tu koszykarz, wioślarz, narciarz, piłkarz z charakterystycznym numerem, badmintonista, pianista, gitarzysta, muzycy grający na trąbce i saksofonie” - podkreśla Tytus Brzozowski.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama