Ekologia na dużą skalę. Centrum Doskonałości i Innowacji Lucas UK

© Embrace Building Wraps

Firma Embrace Building Wraps dostarczyła ekologiczne rozwiązanie dla dużego projektu brandingowego, produkując grafikę dla firmy Lucas UK zajmującej się wyposażeniem i wykańczaniem budynków w branży budowlanej. Cały projekt opiera się na wykorzystaniu ekologicznych materiałów.

Grafika została wyprodukowana dla nowego, specjalnie zbudowanego Centrum Doskonałości i Innowacji Lucas UK w pobliżu siedziby głównej w Kent, które wykorzystywane będzie do prowadzenia szkoleń oraz równolegle stanie się domem dla Lucas UK Future Lab. Będzie to miejsce inicjatyw badawczo-rozwojowych i innowacji opartych na współpracy. Mając za zadanie przekształcenie głównego wnętrza centrum z myślą o kampanii Lucas UK „Innowacja poprzez współpracę”, firma Embrace wydrukowała inspirujące cytaty z Arystotelesa, Karola Darwina, Thomasa Edisona i Alberta Einsteina na materiale Kavalan Sunlight Weldable. Materiał ten jest tkaniną poliestrową niezawierającą PVC, która ma taki sam wygląd jak tradycyjny baner PVC, ale bez dodatkowego wpływu na środowisko.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama