Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Antysmogowa sztuka

Firma Aldi we współpracy z Klubem Gaja, Galerią Bielską i artystką Ewą Cieplewską zainicjowała stworzenie antysmogowego muralu w Bielsku-Białej. Oczyszczający powietrze mural pozwoli przez ponad 10 lat zmniejszyć poziom zanieczyszczenia powietrza tak, jak działał by na powietrze las o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych. Przedstawia on fragment lasu oświetlony wiosennym słońcem. Do jego wykonania zostały użyte specjalne farby antysmogowe, które pozwalają na przeprowadzenie procesu podobnego do fotosyntezy. Jedyną różnicą jest to, że w farbach obecny jest dwutlenek tytanu, wytwarzający reaktywne cząsteczki, które neutralizują zanieczyszczenia powietrza w obojętne związki.

Oprócz stworzenia muralu, Aldi przeprowadzi także akcję sadzenia drzew i krzewów w jednej ze szkół w Bielsku-Białej, w ramach której przedstawiciele Klubu Gaja, uczniowie, a także pracownicy sklepu posadzą m.in. głogi, leszczyny, aronie i byliny i zbudują budki lęgowe dla wiewiórek, ptaków, nietoperzy i motyli.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama