Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Antysmogowa sztuka

Firma Aldi we współpracy z Klubem Gaja, Galerią Bielską i artystką Ewą Cieplewską zainicjowała stworzenie antysmogowego muralu w Bielsku-Białej. Oczyszczający powietrze mural pozwoli przez ponad 10 lat zmniejszyć poziom zanieczyszczenia powietrza tak, jak działał by na powietrze las o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych. Przedstawia on fragment lasu oświetlony wiosennym słońcem. Do jego wykonania zostały użyte specjalne farby antysmogowe, które pozwalają na przeprowadzenie procesu podobnego do fotosyntezy. Jedyną różnicą jest to, że w farbach obecny jest dwutlenek tytanu, wytwarzający reaktywne cząsteczki, które neutralizują zanieczyszczenia powietrza w obojętne związki.

Oprócz stworzenia muralu, Aldi przeprowadzi także akcję sadzenia drzew i krzewów w jednej ze szkół w Bielsku-Białej, w ramach której przedstawiciele Klubu Gaja, uczniowie, a także pracownicy sklepu posadzą m.in. głogi, leszczyny, aronie i byliny i zbudują budki lęgowe dla wiewiórek, ptaków, nietoperzy i motyli.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama