Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

wBanksowana aukcja

Na aukcji Sotheby’s w Londynie odbyła się licytacja słynnego dzieła „Dziewczynka z balonem” streetartowego artysty Banksy’ego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zaraz po licytacji obraz uległ samozniszczeniu.

Pierwowzór „Dziewczynki z balonem” powstał na jednej ze ścian budynków w Londynie. Potem tajemniczy artysta namalował ten sam obraz sprayem i farbą akrylową na płótnie, który został sprzedany na londyńskiej aukcji za milion funtów. Zaraz po tym licytujący usłyszeli alarm, a płótno zaczęło się zsuwać z ramy obrazu, po czym jego większa połowa przeszła przez wbudowaną w ramę niszczarkę. Obraz został zniszczony na oczach wszystkich gości. Sam artysta umieścił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie zaskakującej sytuacji z napisem „Idzie, idzie, poszło…”. Media okrzyknęły to wydarzenie „jednym z najbardziej śmiałych wybryków w historii sztuki”. Sam nabywca był zaskoczony tym, co zaszło na aukcji, natomiast przedstawiciel Sotheby’s, Alex Branczik, skomentował krótko: „Wydaje mi się, że zostaliśmy wBanksowani” (ang. „Banksy-ed”).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama