Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Fundacja Dzieciom ,,Zdążyć z pomocą”. Mural pełen akceptacji

© Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z pomocą”

27 października 2023 roku na warszawskich Bielanach zaprezentowano mural upamiętniający 25-lecie działalności Fundacji Dzieciom ,,Zdążyć z pomocą”. Autorem dzieła jest Wojciech Brewka. Projekt stworzony przez artystę koncentruje się na tolerancji, akceptacji oraz potrzebie niesienia pomocy.


Bohaterami muralu są pluszowe zwierzęta niesione przez kolorową gąsienicę. Pluszowe maskotki symbolizują dzieci z niepełnosprawnościami, każde z nich jest inne, nieidealne i jedyne w swoim rodzaju. Gąsienica jest symbolem Fundacji, która na swych barkach niesie pomoc wszystkim dzieciom. Przedstawione na gąsienicy pluszaki pokazują jedną dużą wspólnotę, która wzajemnie się wspiera.

W ciągu 25 lat do Fundacji dołączyły 43 tysiące dzieci oraz powstały 3 ośrodki rehabilitacyjne. Kolorowe dzieło w radosnych barwach niesie przesłanie o potrzebie tolerancji, różnorodności i wzajemnego wsparcia.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama