Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Złote łuki znikają z Gdańska

© Photogenica

W związku z wprowadzeniem w Gdańsku uchwały krajobrazowej, z terenu miasta zniknęły niemal wszystkie reklamy i billboardy wielkoformatowe. Niestety nie wszystkim podmiotom spodobały się nowe przepisy - wśród nich znalazł się McDonald’s, który w efekcie wprowadzenie ustawy musiał zrezygnować z kultowych, złotych łuków w kształcie litery „M”, będących jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów reklamowych restauracji. Sieć fastfoodowa postanowiła zaskarżyć miasto twierdząc, że „wysokie pylony z nazwą własną marki są kluczowe dla prowadzenia tego typu działalności gastronomicznej”. Jak podaje dziennik „Gazeta Wyborcza”, jednym z argumentów, na który powołała się marka na drodze sądowej, była niezgodność gdańskiej uchwały krajobrazowej z „polskim prawem, czyli ustawą o planowaniu i zagospodarowywaniu przestrzennym bądź szerzej, z Konstytucją RP”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama