Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Dni Otwarte w Poznaniu

Pod koniec listopada w poznańskim Illonn Hotel miały miejsce Dni Otwarte organizowane przez Proxer we współpracy z partnerami – Canon Polska oraz Riset Polska. Osoby odwiedzające ten dwudniowy event mogły na żywo zobaczyć najnowsze urządzenia arkuszowe, wielkoformatowe oraz introligatorskie.

 

Aby przekonać klienta do rozważenia zakupu konkretnej maszyny warto pokazać mu ją na żywo podczas działania. Dlatego też wydarzenie organizowane przez Proxer we współpracy z Canon Polska i Riset Polska wzbudziło spore zainteresowanie. Organizator zadbał o merytoryczne przedstawienie odwiedzającym każdego z prezentowanych urządzeń, a efekty pracy maszyn, można było zabrać ze sobą do domu. Z pewnością dzięki takim działaniom udało się przybliżyć potencjalnym klientom możliwości urządzeń oferowanych przez wszystkie trzy firmy.

 

Oferta godna zauważenia

Firma Proxer, na co dzień zajmująca się zarówno dystrybucją maszyn, jak i ich serwisem, zaprezentowała urządzenia do zastosowań biurowych i przemysłowych. Przedsiębiorstwo to wywodzi się z serwisu i współpracuje z takimi poligraficznymi specjalistami jak Canon, Xerox, Epson czy HP. W związku z tym, na wydarzeniu nie zabrakło firmy Canon Polska. Zaprezentowała ona maszynę Canon imagePrograf PRO-4000S, która przeznaczona jest do zadań poligraficzno-fotograficznych. Dzięki wysokiej rozdzielczości sprawdza się ona w druku fotografii artystycznej. Drukuje ona w trzech formatach i może używać do ośmiu kolorów. Ponadto przedstawiciele Canon uchylili rąbka tajemnicy dotyczącego urządzeń, jakie zaprezentują na targach RemaDays – będzie to zupełnie nowa maszyna Océ Arizona, stół tnący oraz oprogramowanie w całości tworzące pełen system workflow przeznaczony do wytwarzania różnorodnych, często ekskluzywnych produktów.

 

Introligatornia na żywo

Podczas wydarzenia nie zabrakło też różnorodnych urządzeń przeznaczonych do introligatorni. Riset Polska prezentował najpopularniejsze urządzenia ze swojego portfolio, czyli wycinarkę Uchida AeroCut Prime, foliarka Uchida Foilglazer oraz sztancę rotacyjną RDC-PRO. Ta ostania zaprojektowana została do przyspieszenia wykonywania prac związanych z wycinaniem, bigowaniem, nacinaniem i perforowaniem. Wszystkie te prace mogą być wykonywane przy jednym przebiegu arkusza przez urządzenie. Maszyna ta wycina za pomocą matryc zakładanych na rotacyjny bęben, dzięki temu można z dużą prędkością tworzyć prace o niestandardowych kształtach. Uchida Foilglazer wyposażone jest w podciśnieniowy podajnik arkuszy, pneumatyczny docisk kalandra, separację arkuszy oraz system prostowania. Dodatkowo może złocić arkusze zadrukowane na drukarkach cyfrowych. Dzięki kompaktowej budowie idealnie sprawdza się w drukarniach cyfrowych, punktach usługowych oraz jako wsparcie w drukarniach offsetowych. Natomiast Uchida AeroCut Prime umożliwia perfekcyjne i efektywne wykończenie prac związanych z wycinaniem, perforacją i bigowaniem przy jednym przebiegu arkusza. Do obsługi urządzenia wystarczy zaledwie jedna osoba, co oznacza znaczną poprawę efektywności pracy, a co za tym idzie ograniczenie kosztów. Mnogość urządzeń introligatorskich pozwoliła na porównanie możliwości różnych maszyn. Z pewnością, po tak udanym evencie, znajdą one swoich nabywców.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama