Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Zwierzęta przeciw śmieciom

 

Coraz więcej organizacji zwraca się ku kampaniom przeciwko zanieczyszczaniu środowiska. Województwo małopolskie zainaugurowało kampanię zatytułowaną „Nie zaśmiecaj naszego domu”. Jej celem jest ochrona obszarów zielonych przed niszczeniem i zaśmiecaniem. Trwała ona niemal cały sierpień i chciała budować świadomość proekologiczną wśród mieszkańców i turystów, zapobiegać zaśmiecaniu obszarów zielonych takich jak parki, lasy czy szlaki turystyczne, które są chętnie odwiedzane podczas wakacji. Co ciekawe, ambasadorami akcji są dzikie zwierzęta zamieszkujące Małopolskę. Na co dzień są one ukryte i niemal niewidoczne, jednak na czas kampanii zaprezentowały swoje wizerunki. Swoim własnym głosem przypominały, że rejony, które dla nas są miejscem spędzania wakacji to tak naprawdę ich dom. Jesteśmy tam ciągle obserwowani przez przyrodę, a nie anonimowi, jak chcielibyśmy wierzyć. W ramach kampanii na terenie całej Małopolski pojawiło się trzysta plakatów. Zostały one rozmieszczone na terenie piętnastu nadleśnictw, sześciu parków narodowych i jedenastu parków krajobrazowych. W ramach uzupełniania Radiu Kraków emitowany był adekwatny spot. Przygotowano także animację, która była wyświetlana w pociągach Kolei Małopolskich oraz na nośnikach partnerów kampanii. Co ciekawe, na żywo można było spotkać także ambasadora kampanii niedźwiedzia brunatnego. To także inauguracja długofalowych działań promocyjno-edukacyjnych realizowanych w ramach projektu „EkoMałopolska”. Promują one odpowiedzialność za najbliższe otoczenie i dbanie o nasze wspólne dobro – dziedzictwo naturalne.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama