Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Stop blubrom

Internetowy twórca Krzysztof Gonciarz postanowił sprzeciwić się „Furgonetkom anty-LGBT”, jakie od niedawna można spotkać na ulicach Warszawy, wynajmując własną ciężarówkę. „Furgonetki anty-LGBT” utwierdzają krzywdzące stereotypy na temat osób z mniejszości seksualnych, umieszczając je na banerach oklejających plandekę samochodu. W swojej inicjatywie influencer wyśmiewa je w akcji „Stop ciężarówkom”, w ramach której chce, by pojazdy z homofobicznymi hasłami przestały jeździć po ulicach stolicy. „Każdy może wynająć ciężarówkę i gadać z niej głupoty” – tak brzmi jedno z haseł znajdujących się na ciężarówce Krzysztofa Gonciarza.

Podobna sytuacja ma miejsce w Poznaniu, gdzie od kilku dni jeździ ciężarówka fundacji Pro – Prawo do życia, która została oklejona plakatami krytykującymi środowiska LGBT oraz organizację WHO. Do akcji włączyli się działacze Grupy Stonewall, którzy postanowili sprzeciwić się hasłom przedstawianym na pojazdach, organizując swoją własną ciężarówkę z napisem „Stop blubrom! Czego chce lobby LGBT? Równych praw, braku przemocy i świętego spokoju.”, walcząc z szerzeniem nieprawdziwych informacji.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama