Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Stop blubrom

Internetowy twórca Krzysztof Gonciarz postanowił sprzeciwić się „Furgonetkom anty-LGBT”, jakie od niedawna można spotkać na ulicach Warszawy, wynajmując własną ciężarówkę. „Furgonetki anty-LGBT” utwierdzają krzywdzące stereotypy na temat osób z mniejszości seksualnych, umieszczając je na banerach oklejających plandekę samochodu. W swojej inicjatywie influencer wyśmiewa je w akcji „Stop ciężarówkom”, w ramach której chce, by pojazdy z homofobicznymi hasłami przestały jeździć po ulicach stolicy. „Każdy może wynająć ciężarówkę i gadać z niej głupoty” – tak brzmi jedno z haseł znajdujących się na ciężarówce Krzysztofa Gonciarza.

Podobna sytuacja ma miejsce w Poznaniu, gdzie od kilku dni jeździ ciężarówka fundacji Pro – Prawo do życia, która została oklejona plakatami krytykującymi środowiska LGBT oraz organizację WHO. Do akcji włączyli się działacze Grupy Stonewall, którzy postanowili sprzeciwić się hasłom przedstawianym na pojazdach, organizując swoją własną ciężarówkę z napisem „Stop blubrom! Czego chce lobby LGBT? Równych praw, braku przemocy i świętego spokoju.”, walcząc z szerzeniem nieprawdziwych informacji.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama