Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

„Wyrzucisz śmieci za drzwi, wrócą oknem”

© Galeria Rusz

W maju na ulicach Torunia pojawią się nowe prace artystów z Galerii Rusz. Będzie można oglądać je na bilbordach i citylightach, umieszczonych w wiatach przystankowych. W ten sposób twórcy - Joanna Górska i Rafał Góralski - włączą się w Dzień bez Śmiecenia, przypadający na 11 maja.

Artyści za pośrednictwem swoich prac chcą zachęcić mieszkańców Torunia, by uważniej przyjrzeli się produkowanym przez siebie śmieciom i zaangażowali się w ich segregowanie. Jednocześnie toruńscy twórcy chcą zwrócić uwagę na ważny fakt, że zmiany klimatyczne i środowisko naturalne, którego jesteśmy częścią to nasz wspólny problem. „Czas pandemii uświadomił nam, że nie można nas wyizolować z ekosystemu, tylko, że jesteśmy jego częścią. Zdaliśmy sobie sprawę, że przyroda jest dla nas czymś niezbędnym do życia, bo pozwala nam regenerować siły psychiczne i zachować zdrowie psychiczne, a po drugie wzmacnia naszą odporność. Mamy więc obowiązek dołożyć wszelkich starań, by ją chronić m.in. poprzez ograniczenie produkcji śmieci i ich segregację” - opowiada o projekcie Joanna Górska. Jak podkreślają artyści, za pomocą swoich prac chcą zwrócić uwagę odbiorców na 4 podstawowe elementy codziennego życia, które ciągle nam towarzyszą, tj. plastikowa torba, papier, jedzenie (resztki, które wyrzucamy), plastikowa butelka i zwrócić uwagę na to, że źle wyrzucone śmieci zawsze do nas wracają.

Prace będą eksponowane w maju na 2 bilbordach zlokalizowanych przy Szosie Chełmińskiej i Wałach gen. Sikorskiego oraz na 4 citylightach, umieszczonych w różnych punktach miasta.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama