Ocean doznań. The Pearl

© Breakfast

Usytuowana na królewskiej promenadzie instalacja The Pearl jest jedną z licznych atrakcji czekających na gości statku wycieczkowego Icon of the Seas. Przemierzający wody Morza Karaibskiego wycieczkowiec oferuje rozliczne atrakcje i feerię doznań. Instalacja The Pearl została zaprojektowana przez agencję Breakfast z Brooklynu.

Projekt The Pearl powstawał cztery lata, a poziom jego skomplikowania sprawia, że staje się on świadectwem zbieżności sztuki i techniki, rzeźby zarówno monumentalnej w skali, jak i wyrafinowanej w detalach. Całość składa się z prawie 3000 sterowanych komputerowo płytek kinetycznych, które razem tworzą otwartą kulę o wysokości 13,7 metra i średnicy wynoszącej 16 metrów. Przez jej środek pną się schody dostępne dla wszystkich gości statku. Wyjątkowość tej polega nie tylko na jej wielkości, ale także na zdolności do uchwycenia i odzwierciedlenia istoty oceanu. Naśladując toczące się fale, delikatne wiatry, spadające gwiazdy i dynamiczną powierzchnię wody, The Pearl przynosi spokój i nieprzewidywalność morza do życia.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama