Obsługa jednym palcem. Tip Switch Vacuum opatentowany

© swissQprint

Unikalny system Tip Switch Vacuum firmy swissQprint otrzymał patent. Oszczędzający energię i czas system jest łatwy i intuicyjny w obsłudze, zapewniając szybką regulację podciśnienia używanego do mocowania nośnika do stołu drukarskiego. Dzięki Tip Switch Vacuum, operatorzy zaledwie jednym palcem mogą precyzyjnie podzielić stół drukujący na segmenty.

 

Stół drukujący wielkoformatowej maszyny swissQprint może być podzielony na maksymalnie 256 podciśnieniowych segmentów, w zależności od modelu. Lekki nacisk palca na przełącznik (Tip Switch) włącza lub wyłącza odpowiedni segment, odcinając w ten sposób podciśnienie w szczelinach między płytami w przypadku płaskiej maszyny drukującej, czy też w równoległych pasach materiału w przypadku druku z roli na rolę. Konfigurowanie zadań drukowania jest więc szybkie i wygodne, a uciążliwe czynności maskujące są w dużej mierze wyeliminowane.

 

Efektywność energetyczna

Podciśnienie można włączać i wyłączać nawet w bardzo małych segmentach, co pozwala osiągnąć nacisk z pełną siłą dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne i bezpiecznie utrzymać podłoże. Aby ułatwić monitorowanie, każdy przełącznik ma zielony i czerwony wskaźnik informujący o stanie otwarcia lub zamknięcia szczeliny. Ponadto, systemy swissQprint wykorzystują podciśnienie kontrolowane w celu zmniejszenia emisji hałasu i zapotrzebowania na energię. Układ próżniowy przyczynia się do wysokiej efektywności energetycznej urządzeń wielkoformatowych swissQprint, co potwierdza certyfikat ISO 20690:2018.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama