Kalendarium

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

LFP

Zwiększona gama barw

Firma Canon zaprezentowała nowe plotery wielkoformatowe z serii imagePrograf - modele GP-2000 oraz GP-4000. Jak podkreśla producent, są to pierwsze na rynku urządzenia skalibrowane do wykorzystania neonowych i pastelowych kolorów z gamy Pantone.

więcej »

Wielkoformatowe premiery

Firma Fujifilm wprowadziła do swojej oferty hybrydową, wielkoformatową maszynę drukującą Acuity Ultra Hybrid LED oraz rozszerzyła serię maszyn z płaskim stołem Acuity Prime o model Acuity Prime L. Nowe rozwiązania zostały po raz pierwszy zaprezentowane na targach Fespa Global Print Expo 2022.

więcej »

Wszechstronność Kudu

Na targach Fespa Global Print Expo 2022 firma swissQprint zaprezentowała nowy ploter płaski o nazwie Kudu. Według producenta, rozwiązanie to połączenie wysokiej wydajności i pierwszorzędnej jakości wydruków. Maszyna UV LED o wymiarach 3,2×2 metry uzupełnia istniejącą gamę maszyn Nyala, Impala i Oryx.

więcej »

The Print Hub

Firma HP uruchomiła interaktywną platformę opracowaną z myślą o użytkownikach maszyn HP Latex, aby pozwolić im jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowanych urządzeń. Platforma Print Hub oferuje spersonalizowane treści obejmujące wszystkie tematy związane z technologią HP Latex, umożliwiając użytkownikom zapoznanie się z szeroką gamą informacji poświęconych tej technologii druku.

więcej »

Jakość od 1661 roku

Firma Api.pl rozszerzyła swoją ofertę o papiery sublimacyjne marki Neenah Coldenhove z linii Jetcol: The Original, Industrial oraz Special. Papiery dedykowane są producentom odzieży i tekstyliów, druku personalizowanego i gadżetów reklamowych, a także znajdują zastosowanie na rynku soft signage.

więcej »

Przezroczystość w 3D

Firma Mimaki Europe wprowadziła na rynek nowy materiał do druku 3D o nazwie MH-110PCL. Nowy przezroczysty materiał przeznaczony jest do użytku z drukarką 3D 3DUJ-553 firmy Mimaki z technologią utwardzanania promieniami UV.

więcej »

Inwestycja z myślą o pasażerach

Firma Amagraf we współpracy z firmą Contrakt dostarczyła do Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu dwa dwugłowicowe plotery Mutoh 1682SR. Celem inwestycji było szybsze i sprawniejsze drukowanie rozkładów jazdy, dzięki czemu możliwa jest ich sprawniejsza aktualizacja, a podróżni mogą być informowani możliwie szybko o zmianach.

więcej »

Nowa generacja imagePress

Firma Canon wprowadziła na rynek nową cyfrową maszynę drukującą imagePress V1000 na papier cięty. Maszyna opiera się na rozwiązaniach poprzednich generacji urządzeń imagePress i została wyposażona w nowe technologie.  Jak podkreśla producent, nowy imagePRESS V1000 zapewnia producentom większą elastyczność w pracy z różnorodnymi zleceniami i może obsługiwać najbardziej wymagające podłoża.

więcej »

Współpraca HP i Legor

Firmy HP i Legor podjęły współpracę w celu opracowania innowacyjnych materiałów z metali szlachetnych dla systemu HP Metal Jet. Legor to jeden z liderów na rynku obróbki metali oraz produkcji wysokiej klasy stopów, proszków i rozwiązań galwanicznych.

więcej »

Premiera Atlas Max Poly

Firma Kornit Digital, jeden z liderów w dziedzinie zrównoważonej, cyfrowej produkcji odzieży i tekstyliów na żądanie, zaprezentował nową maszynę drukującą Kornit Atlas Max Poly - pierwsze w branży rozwiązanie do bezpośredniego nadruku na odzieży (DTG), umożliwiające produkcję wysokiej jakości dekoracji i tworzenie żywych, kolorowych wzorów na odzieży z poliestru i mieszanek poliestrowych.

więcej »

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama