LFP

Materiały Drytac na drupie. Sprawdzone podłoża

Z materiałów firmy Drytac korzystać będzie kilku wystawców na targach drupa. Odwiedzający będą mogli z bliska zapoznać się z popularnymi na rynku materiałami Drytac podczas pokazów specjalnych, czy bieżącej pracy urządzeń na stoiskach. Firmowi specjaliści będą również dostępni w przypadku pytań i rekomendacji produktów.

więcej »

Prestiżowe wyróżnienie. Nagroda dla Colop Polska

Firma Colop Polska, będąca wyłącznym dystrybutorem urządzenia do cięcia wodą różnorodnych materiałów Wazer, otrzymała prestiżowe wyróżnienie na XVII edycji Targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi Stom-Tool.

więcej »

Trapis od Mimaki. Maksymalne uproszczenie druku

Firma Mimaki Europe (Mimaki) ogłosiła wprowadzenie na rynek systemu do druku transferowego pigmentów tekstylnych o nazwie Trapis. Ta zapowiedziana na targach ITMA 2023 skomercjalizowana wersja, dostępna jeszcze w tym roku, oferuje przyjazne dla środowiska i łatwe w obsłudze zastosowanie tekstylne, które ogranicza generowanie prawie 90 procent ścieków w porównaniu z konwencjonalnymi metodami.

więcej »

Globalna dostępność. ReTac Clear PET

Firma Drytac ogłosiła globalną dostępność folii ReTac Clear PET niezawierającej PVC. Początkowo materiał wprowadzony został wyłącznie na rynek w Ameryce Północnej. Obecnie jego dostępność została rozszerzona na Wielką Brytanię i Europę.

więcej »

Ekspansja AluBest. Impuls dla branży tekstylnej

Firma AluBest Polska rozszerzyła swoją ofertę o innowacyjne produkty marki DGI-D.Gen, których została oficjalnym dystrybutorem na polskim rynku.

więcej »

Sico w standardzie GRS. Recykling w branży tekstylnej

Sico Print Solutions, wdrożyło Standard GRS (Global Recycled Standard) dla swoich produktów tekstylnych. Standars GRS określa wymagania względem włókien pochodzących z recyklingu, a jego głównym celem jest zwiększenie wykorzystania materiałów wtórnych w przemyśle tekstylnym.

więcej »

API Foilmakers. Nowy wzornik internetowy

Firma API Foilmakers ma nowy, dostępny online wzornik. Narzędzie ma być wsparciem dla wszystkich podmiotów uczestniczących w procesie wyboru, wdrożenia i bieżącego stosowania różnych materiałów, także w kontekście trudnych aplikacji.

więcej »

Jeden materiał, wiele możliwości. Ekologiczna płyta Dispa

Antalis wspiera swoich klientów w wyborze materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu. Firma wprowadziła do swojej oferty trwałą i ekologiczną płytę Dispa.

więcej »

Wysoka wydajność od Roland DG. Ekosolwentowy ploter ER-641

Roland DG dodał 64-calowy ekosolwentowy ploter atramentowy ER-641 do serii produktów DGXpress. Rozwiązanie łączy atrakcyjne ceny z żywą jakością druku i wysoką produktywnością.

więcej »

Innowacje od Roland DG. Nowe plotery VersaSTUDIO

Firma Roland DG dodała dwa produkty do swojej serii VersaSTUDIO. BD-8, debiutujący ploter płaski UV z serii VersaSTUDIO, oraz BY-20 z zaawansowaną technologią atramentu Direct-To-Film (transfer DTF bezpośrednio na folię) firmy Roland DG, obsługujący szerokie spektrum klientów na rynku odzieżowym.

więcej »

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama