Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Galeria Podgląd. Sztuka w witrynie

 

Fundacja Sztuki Polskiej ING otworzyła w 2022 roku najmniejszą galerię sztuki w Warszawie, która jednorazowo prezentuje jedno dzieło sztuki z kolekcji Fundacji. Pierwszy obraz, wybrany przez pracowników ING, został odsłonięty pod koniec lipca.

Prezeska Fundacji Sztuki Polskiej ING Kamila Bondar podkreśla, że Fundacji zależy na umieszczaniu w witrynie dzieł, które spowodują, że przechodnie zatrzymają się, będą ciekawi i zaangażują się emocjonalnie w odbiór dzieła. Prezentowane prace mają skłaniać do dyskusji.
Trzecia już praca w galerii Podgląd to neon We are Stern Consumers of Cultural Revolutions, autorstwa Sergeya Shabohina. Jest to element projektu multimedialnego  poświęconego dziedzictwu historycznej awangardowej grupy Unowis, założonej na początku lat 20. XX wieku w Witebsku przez Kazimierza Malewicza. Dorobek członków i członkiń grupy uznawany jest przez zachodnią kulturę za kluczowy dla światowej awangardy, jednak dość zapomniany. Obecnie nie ma prawie żadnych oryginalnych dzieł, publikacji i dokumentów z okresu aktywności grupy. Zmieniający się tekst neonu podkreśla umowność historii i geografii artystycznej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama