Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Najdłuższy mural w Płocku

Na ogrodzeniu płockiego ZOO powstał najdłuższy mural w mieście autorstwa artystów z Galerii Rusz. Kolorowe malowidło ma 120 metrów długości i 250 metrów kwadratowych powierzchni. Poprzez swoją pracę artyści zapraszają do doświadczania świata przyrody wszystkimi zmysłami.

Projekt muralu powstał z nowoczesnej idei współczesnych ZOO, jako miejsc bardzo ważnych dla ochrony przyrody i przetrwania zagrożonych gatunków. Artystom szczególnie przypadła do gustu idea Płockiego ZOO: „Postrzeganie ogrodów zoologicznych wyłącznie jako miejsc rozrywki jest już dziś mocno przestarzałe. Wizja współczesnego ogrodu zoologicznego jest odzwierciedleniem jego rzeczywistej roli w działaniach podejmowanych na rzecz ochrony dzikich gatunków zwierząt, propagowania idei ochrony przyrody, prowadzenia badań naukowych i szerokiej edukacji społeczeństwa w zakresie ochrony dzikich gatunków i ich roli w ekosystemach.”

Mural zlokalizowany jest na parkingu przy płockim ZOO przy ulicy Norbertańskiej i powstał we współpracy z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki im. Themersonów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama