Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Najdłuższy mural w Płocku

Na ogrodzeniu płockiego ZOO powstał najdłuższy mural w mieście autorstwa artystów z Galerii Rusz. Kolorowe malowidło ma 120 metrów długości i 250 metrów kwadratowych powierzchni. Poprzez swoją pracę artyści zapraszają do doświadczania świata przyrody wszystkimi zmysłami.

Projekt muralu powstał z nowoczesnej idei współczesnych ZOO, jako miejsc bardzo ważnych dla ochrony przyrody i przetrwania zagrożonych gatunków. Artystom szczególnie przypadła do gustu idea Płockiego ZOO: „Postrzeganie ogrodów zoologicznych wyłącznie jako miejsc rozrywki jest już dziś mocno przestarzałe. Wizja współczesnego ogrodu zoologicznego jest odzwierciedleniem jego rzeczywistej roli w działaniach podejmowanych na rzecz ochrony dzikich gatunków zwierząt, propagowania idei ochrony przyrody, prowadzenia badań naukowych i szerokiej edukacji społeczeństwa w zakresie ochrony dzikich gatunków i ich roli w ekosystemach.”

Mural zlokalizowany jest na parkingu przy płockim ZOO przy ulicy Norbertańskiej i powstał we współpracy z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki im. Themersonów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama