Najdłuższy mural w Płocku

Na ogrodzeniu płockiego ZOO powstał najdłuższy mural w mieście autorstwa artystów z Galerii Rusz. Kolorowe malowidło ma 120 metrów długości i 250 metrów kwadratowych powierzchni. Poprzez swoją pracę artyści zapraszają do doświadczania świata przyrody wszystkimi zmysłami.

Projekt muralu powstał z nowoczesnej idei współczesnych ZOO, jako miejsc bardzo ważnych dla ochrony przyrody i przetrwania zagrożonych gatunków. Artystom szczególnie przypadła do gustu idea Płockiego ZOO: „Postrzeganie ogrodów zoologicznych wyłącznie jako miejsc rozrywki jest już dziś mocno przestarzałe. Wizja współczesnego ogrodu zoologicznego jest odzwierciedleniem jego rzeczywistej roli w działaniach podejmowanych na rzecz ochrony dzikich gatunków zwierząt, propagowania idei ochrony przyrody, prowadzenia badań naukowych i szerokiej edukacji społeczeństwa w zakresie ochrony dzikich gatunków i ich roli w ekosystemach.”

Mural zlokalizowany jest na parkingu przy płockim ZOO przy ulicy Norbertańskiej i powstał we współpracy z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki im. Themersonów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama